Publikuar me datën: Thu, May 26th, 2011

Mustedanagiq: Për një kombëtare shqiptare në Maqedoni

Sipas së përditshmes “Sport Ekspres”, zëvendëstrajneri i Kombëtares së Shqipërisë, Xhemal Mustedanagiq ka propozuar krijimin e një përfaqësuese të shqiptarëve të Maqedonisë, në përpjekje për të ndalur rrjedhjen e talenteve kuqezi.

Mustedanagiq ishte në Tetovë fundjavën e kaluar, ku ndoqi kampionen e re të Maqedonisë, Shkëndijën. Në bllokun e tij të shënimeve përfunduan disa futbollistë cilësorë të kësaj skuadre, por menjëherë pas ndeshjes ai mori vesh se të gjithë, në një formë a një tjetër, kishin luajtur të paktën nga një ndeshjet me ekipet përfaqësuese të Maqedonisë.

“Është një fatkeqësi, pasi disa lojtarë mund t?i shërbenin përfaqësueses sonë. Maqedonia, i merr, i fut vetëm nga një ndeshje, duke i djegur, dhe më pas nuk kujtohet më për ta”, ka thënë Mustedanagiq, transmeton Indeksonline.

Ish-futbollisti boshnjak ka mundur të shohë në Tetovë dëshirën e të gjithë lojtarëve të Shkëndijës që një ditë të mund të veshin fanellën kuqezi. “Secili ëndërronte të vishte një ditë fanellën e Shqipërisë. Unë u propozova që të krijonin një ekip të shqiptarëve të Maqedonisë dhe të vinin të luanin ndeshje miqësore në Shqipëri. Në këtë mënyrë do të mund të ishin përherë nën vëzhgimin e trajnerëve të përfaqësueses. Në Shqipëri do të kenë përherë më shumë vëmendje sesa në Maqedoni”, ka deklaruar Mustedanagiq

Ndihmo Radio zeri mitrovices


Kontribuesit qe ndihmuan

Radio zeri Mitrovices ne menyr vullnetare

=========================

Muaji: Korik-2011

=========================

Gzim Koadralia 50 euro

_________________________

Hashim Kryeziu 35 euro

_________________________

Naser Xani 25

_________________________

Sami Zeneli 10 euro

=========================

Muaji: Janar-2012

=========================

Ilaz Azemi 40 euro

_________________________

Sami Zeneli 25 euro

_________________________

Naser Xani 25

_________________________

ERISA 15 euro

=========================

Muaji: Shkurt-2012

=========================

Gzim Halili 150 euro

_________________________

Xhafer Gjaka 50 euro

_________________________

Enver Hajzeri 25

_________________________

Muaji: Nentor-2012

=========================

Aslani Rejser (Danimark) 10 euro

_________________________

Xhevahir Gjonaj 50 euro

_________________________

Jeton Aliu 25 euro

_________________________

Sponzor gjeneral

VideoKlipe


Kliko ne kto ikona per ta ndegjuar radion:
Winamp windows Media Player Real Player

Dergo Urimet tuaj ne Radio Mitrovica


Fluturime nga Zvicra Kërko Fluturime te lira për Kosove Dizajn:KosovaPLUS
All Rights Reserved RadioMitrovica.eu

By continuing to use the site, you agree to the use of cookies. more information

The cookie settings on this website are set to "allow cookies" to give you the best browsing experience possible. If you continue to use this website without changing your cookie settings or you click "Accept" below then you are consenting to this.

Close