Publikuar me datën: Sun, May 15th, 2011

Me virtyte dhe fisnikeri thuhet e vërteta dhe triumfon drejtësia do jetosh i qetë

Nga;Lek Mrijaj
Ështe shumë e sakte se virtytet i japin hjeshi jetes. Une mendoj se virtyti gjendet apo qendron ne gjenin e njeriut.
Per mua sinqeriteti ështe virtyti me i mire edhe pse sot eshte e veshtire te jesh i sinqertë sepse duhet me mire te mendojme personin qe kemi pranë ne jetë ose para me te cilin flasim a duhet vertet ti besojme dhe te jemi te sinqert me te !?
Mos te ike nga tema mendoj se sinqeriteti dhe virtyti njerëzor i japin vlerat nje njeriu qe te jete i paster si ne shpirt si ne zemer.
Duhet të shkruajmë e të flasim me zemër të pastër, me sinqeritet, me vetëdije kombëtare-patriotike , me ndërgjegje njerëzore, me mendje të kthjellët dhe me logjikë të shëndoshë. Vetëm kështu thuhet e vërteta dhe triumfon drejtësia tek ne.

Ndihmo Radio zeri mitrovices


Kontribuesit qe ndihmuan

Radio zeri Mitrovices ne menyr vullnetare

=========================

Muaji: Korik-2011

=========================

Gzim Koadralia 50 euro

_________________________

Hashim Kryeziu 35 euro

_________________________

Naser Xani 25

_________________________

Sami Zeneli 10 euro

=========================

Muaji: Janar-2012

=========================

Ilaz Azemi 40 euro

_________________________

Sami Zeneli 25 euro

_________________________

Naser Xani 25

_________________________

ERISA 15 euro

=========================

Muaji: Shkurt-2012

=========================

Gzim Halili 150 euro

_________________________

Xhafer Gjaka 50 euro

_________________________

Enver Hajzeri 25

_________________________

Muaji: Nentor-2012

=========================

Aslani Rejser (Danimark) 10 euro

_________________________

Xhevahir Gjonaj 50 euro

_________________________

Jeton Aliu 25 euro

_________________________

Sponzor gjeneral

VideoKlipe


Kliko ne kto ikona per ta ndegjuar radion:
Winamp windows Media Player Real Player

Dergo Urimet tuaj ne Radio Mitrovica


Fluturime nga Zvicra Kërko Fluturime te lira për Kosove Dizajn:KosovaPLUS
All Rights Reserved RadioMitrovica.eu

By continuing to use the site, you agree to the use of cookies. more information

The cookie settings on this website are set to "allow cookies" to give you the best browsing experience possible. If you continue to use this website without changing your cookie settings or you click "Accept" below then you are consenting to this.

Close