Publikuar me datën: Wed, Mar 7th, 2012

Më i gjerë se sa i gjatë

Një 25-vjeçar është në rrezik serioz për jetën, pasi është realisht më i gjerë se sa i gjatë.

Britaniku Rob Gillet peshon 230 kilogramë. Kjo nuk e bën atë njeriun më të shëndoshë të planetit, por për shkak të karakteristikave të tij fizike, ka një masë dhjami të paprecedent rreth organeve të tij vitale.

I riu, ndonëse është vetëm 152 centimetra i gjatë, ka një gjerësi në bark prej 185 centimetrash.

Ai ka arritur në këtë gjendje duke konsumuar ushqime të dëmshme dhe pije energjike, për një mesatare prej 7 mijë kalorish në ditë ose më shumë se trefishi i normës që të mban në të njëjtën peshë, për një të mashkull me ato përmasa.

”Jam i varur nga gjërat e ëmbla, si çokollatat, biskotat dhe keku. E vetmja gjë që bëj në jetë është të ha pambarimisht”, thotë Rob, i cili pranon se e vuan faktin që nuk ka patur kurrë të dashur dhe se nuk mund të kryejë aktivitetet e zakonshme për një 25-vjeçar.

Dashuria e tij për ushqimin është aq e fortë, sa që tashmë edhe vetëdija se po e çon veten drejt një vdekje të parakohshme nuk e bën që të heqë dorë.

Ndihmo Radio zeri mitrovices


Kontribuesit qe ndihmuan

Radio zeri Mitrovices ne menyr vullnetare

=========================

Muaji: Korik-2011

=========================

Gzim Koadralia 50 euro

_________________________

Hashim Kryeziu 35 euro

_________________________

Naser Xani 25

_________________________

Sami Zeneli 10 euro

=========================

Muaji: Janar-2012

=========================

Ilaz Azemi 40 euro

_________________________

Sami Zeneli 25 euro

_________________________

Naser Xani 25

_________________________

ERISA 15 euro

=========================

Muaji: Shkurt-2012

=========================

Gzim Halili 150 euro

_________________________

Xhafer Gjaka 50 euro

_________________________

Enver Hajzeri 25

_________________________

Muaji: Nentor-2012

=========================

Aslani Rejser (Danimark) 10 euro

_________________________

Xhevahir Gjonaj 50 euro

_________________________

Jeton Aliu 25 euro

_________________________

Sponzor gjeneral

VideoKlipe


Kliko ne kto ikona per ta ndegjuar radion:
Winamp windows Media Player Real Player

Dergo Urimet tuaj ne Radio Mitrovica


Fluturime nga Zvicra Kërko Fluturime te lira për Kosove Dizajn:KosovaPLUS
All Rights Reserved RadioMitrovica.eu

By continuing to use the site, you agree to the use of cookies. more information

The cookie settings on this website are set to "allow cookies" to give you the best browsing experience possible. If you continue to use this website without changing your cookie settings or you click "Accept" below then you are consenting to this.

Close