Publikuar me datën: Tue, Dec 6th, 2011

Mbesin dy kushtet e BE-së për Serbinë

Bruksel, 6 dhjetor – Marrëveshja për përfaqësimin rajonal të Kosovë dhe vazhdimi i heqjes së barrikadave janë kusht për Serbinë që Këshilli i Evropës t’ia japë statusin e kandidatit të premten, zbulon sot gazeta e Beogradit “Blic”. Për të plotësuar kushtin e parë sot në Bruksel gjendet Borislav Stefanoviqi. Propozimi i Beogradit është që në takimet rajonale Kosova të paraqitet me “Kosovo SCUN 1244”, (Kosova, KSKB 1244).

“Blic” shkruan se pas takimit të djeshëm janë zbutur qëndrimet e Gjermanisë dhe të Austrisë dhe se janë shtuar gjasat që Serbia të marrë statusin.

Sipas kësaj gazete, Gjermania më nuk kërkon normalizimin e marrëdhënieve me Kosovën por “përparimin e marrëdhënieve. Nga Serbia po ashtu kërkohet që të mundësojë realizmin e mandatit të KFOR-it dhe të EULEX-it në veri të Kosovës

Ndihmo Radio zeri mitrovices


Kontribuesit qe ndihmuan

Radio zeri Mitrovices ne menyr vullnetare

=========================

Muaji: Korik-2011

=========================

Gzim Koadralia 50 euro

_________________________

Hashim Kryeziu 35 euro

_________________________

Naser Xani 25

_________________________

Sami Zeneli 10 euro

=========================

Muaji: Janar-2012

=========================

Ilaz Azemi 40 euro

_________________________

Sami Zeneli 25 euro

_________________________

Naser Xani 25

_________________________

ERISA 15 euro

=========================

Muaji: Shkurt-2012

=========================

Gzim Halili 150 euro

_________________________

Xhafer Gjaka 50 euro

_________________________

Enver Hajzeri 25

_________________________

Muaji: Nentor-2012

=========================

Aslani Rejser (Danimark) 10 euro

_________________________

Xhevahir Gjonaj 50 euro

_________________________

Jeton Aliu 25 euro

_________________________

Sponzor gjeneral

VideoKlipe


Kliko ne kto ikona per ta ndegjuar radion:
Winamp windows Media Player Real Player

Dergo Urimet tuaj ne Radio Mitrovica


Fluturime nga Zvicra Kërko Fluturime te lira për Kosove Dizajn:KosovaPLUS
All Rights Reserved RadioMitrovica.eu

By continuing to use the site, you agree to the use of cookies. more information

The cookie settings on this website are set to "allow cookies" to give you the best browsing experience possible. If you continue to use this website without changing your cookie settings or you click "Accept" below then you are consenting to this.

Close