Publikuar me datën: Fri, Mar 4th, 2011

Liri per shqipetaret e pafajshem . . .

Liri per shqipetaret e pafajshem . . . !

Keshtu eshte titulli qe zt.Azem Dauti shkruane ne kolumnen e tij te gazetes KOHA E RE e dates 2 mars 2011. te sakta,shume te sakta jane konstatimet se nga viti 2001 e kendej pushteti Maqedonas ben nje hakmarje te padukshme per kryengritjen shqipetare te 2001-shit. Nese dikure shqipetaret denoheshin me akuza te Nacionalizmit,separatizmit,iredentizmit dhe akuza te tjera te ndrishme,ata sote ata denohen me akuza sic jan:terorizam,armembajteje pa leje,kontabande,korupcion,prostitucion etj.pra kemi qellimin e njejte por me akuza te kohes se tanishme.eshte e vertet se vazhdojne proceset e montuara si me motive politike ashtu edhe me motive etnike .Dhe sa per informimin tuaj numri i ushtareve te UCK-se qe kane kaluare dhe kalojne, neper procese gjygjesore nga 2001 deri me tani, eshte shume i madhe. mos e teproj pore sipas nje zyrtari te larte te nje periudhe te mehershme afrohet ne 1000 raste,edhe une per vete kame pritur dite me te mira, dhe ta refej padrejtesin qe me ndodhi,hakmarje klasike per te kaluaren time politike dhe per pjesmarjen time ne UCK. Jame denuar pa kurfar vepre,pa fakte pa deshmi me arsyjetime banale, por pa fuqi per tu mbrojtur pa ndihmen e askujte.Kame shume letra,deshmi,fakte se jame i pa fajshem nje dite doti prezentoj edhe publikishte por kot,kot dhe vetem kot.Ata kane shtete,kan pushtet dhe te denojne kur te done dhe ke te done. Para se te shkoj ne burg nje numer te madhe te shokeve te luftes nuk i takoja se disha ku jane cka punojne,sikur u humben dhe me ne fund kure u paraqita ne burge per te vuajtur denimin se skishte rugdalje tjeter,i shterngova dhembet dhe shkova.Ateher u binda pse jame denuare,se atje i pashe shumicen e shokeve te mi.Kuptohet per vepra te ndryshme por e qarte,per hakmarje edhe nje deputete Maqedonase pate thene : Maqedonia shikon,degjon,falen por nuk haron . Shume e vertet na e falen pas lufte me ligjin per amnesti por nuk na haruane.Urime zt.Azem,Urime shume mire e keni qellu kesaj kolumne i bashkangjitem edhe une me Apelin :te nderpriten proceset e montuara ndaj shqipetareve.

Autor:Zudi Xhelili

Ndihmo Radio zeri mitrovices


Kontribuesit qe ndihmuan

Radio zeri Mitrovices ne menyr vullnetare

=========================

Muaji: Korik-2011

=========================

Gzim Koadralia 50 euro

_________________________

Hashim Kryeziu 35 euro

_________________________

Naser Xani 25

_________________________

Sami Zeneli 10 euro

=========================

Muaji: Janar-2012

=========================

Ilaz Azemi 40 euro

_________________________

Sami Zeneli 25 euro

_________________________

Naser Xani 25

_________________________

ERISA 15 euro

=========================

Muaji: Shkurt-2012

=========================

Gzim Halili 150 euro

_________________________

Xhafer Gjaka 50 euro

_________________________

Enver Hajzeri 25

_________________________

Muaji: Nentor-2012

=========================

Aslani Rejser (Danimark) 10 euro

_________________________

Xhevahir Gjonaj 50 euro

_________________________

Jeton Aliu 25 euro

_________________________

Sponzor gjeneral

VideoKlipe


Kliko ne kto ikona per ta ndegjuar radion:
Winamp windows Media Player Real Player

Dergo Urimet tuaj ne Radio Mitrovica


Fluturime nga Zvicra Kërko Fluturime te lira për Kosove Dizajn:KosovaPLUS
All Rights Reserved RadioMitrovica.eu

By continuing to use the site, you agree to the use of cookies. more information

The cookie settings on this website are set to "allow cookies" to give you the best browsing experience possible. If you continue to use this website without changing your cookie settings or you click "Accept" below then you are consenting to this.

Close