Publikuar me datën: Thu, Jan 20th, 2011

LDD nuk merr pjesë në rivotim në Mitrovicë

Prishtinë, 20 janar – Kryesia e LDD-së ka vendosur të mos marrë pjesë në rivotimin e 23 janarit në komunën e Mitrovicës, duke vlerësuar se zgjedhjet e 12 dhjetorit dhe ato të përsëritura në tri komuna më 9 janar të këtij viti, i kanë sjellë njollë të zezë Kosovës, kurse rezultatet e tyre nuk janë të pranueshme dhe janë fyese si proces, andaj kërkohen zgjedhjet të të reja të përgatitura mirë gjatë këtij viti.
Në njoftimin e kësaj partie, thuhet se LDD-ja vazhdon me aktivitetin e saj dhe është e hapur për bashkëpunim me partitë tjera mbi baza të respektit reciprok, ndërsa bartjet klandestine vetëm mund të përkeqësojnë raportet ndërpartiake.
Kryesia e LDD-së, me rastin e pesë vjetorit të vdekjes së presidentit Ibrahim Rugova ka vendosur që nesër në orën 9:45 të bëjë homazhe tek varri i tij, ndërsa në orën 14:30 do të bëj vizitë në familje.

Ndihmo Radio zeri mitrovices


Kontribuesit qe ndihmuan

Radio zeri Mitrovices ne menyr vullnetare

=========================

Muaji: Korik-2011

=========================

Gzim Koadralia 50 euro

_________________________

Hashim Kryeziu 35 euro

_________________________

Naser Xani 25

_________________________

Sami Zeneli 10 euro

=========================

Muaji: Janar-2012

=========================

Ilaz Azemi 40 euro

_________________________

Sami Zeneli 25 euro

_________________________

Naser Xani 25

_________________________

ERISA 15 euro

=========================

Muaji: Shkurt-2012

=========================

Gzim Halili 150 euro

_________________________

Xhafer Gjaka 50 euro

_________________________

Enver Hajzeri 25

_________________________

Muaji: Nentor-2012

=========================

Aslani Rejser (Danimark) 10 euro

_________________________

Xhevahir Gjonaj 50 euro

_________________________

Jeton Aliu 25 euro

_________________________

Sponzor gjeneral

VideoKlipe


Kliko ne kto ikona per ta ndegjuar radion:
Winamp windows Media Player Real Player

Dergo Urimet tuaj ne Radio Mitrovica


Fluturime nga Zvicra Kërko Fluturime te lira për Kosove Dizajn:KosovaPLUS
All Rights Reserved RadioMitrovica.eu

By continuing to use the site, you agree to the use of cookies. more information

The cookie settings on this website are set to "allow cookies" to give you the best browsing experience possible. If you continue to use this website without changing your cookie settings or you click "Accept" below then you are consenting to this.

Close