Publikuar me datën: Sat, Dec 24th, 2011

Kurti: Qeveria në panik

Prishtinë, 24 dhjetor – Janari di të të mërdhijë. E njerëzit e “Vetëvendosjes” së Albin Kurtit po përgatiten që nga mesi i këtij muaji të sfidohen nga acari dhe të qëndrojnë ditë e natë jashtë për t’u vënë në mbrojtje të një vendimi të Kuvendit që e kishin sponsoruar vetë, e implementimi i të cilit për ta nënkupton bllokimin e hyrjes së maunave me mallra nga Serbia në Kosovë.

Kurti, në një intervistë për “Kohën Ditore”, ka treguar të gjitha masat që do të ndërmarrë  subjekti që  përfaqëson për ta mbrojtur vendimin e Kuvendit për reciprocitet tregtar, ekonomik e politik me fqinjin verior. Ka treguar se do të bllokojnë pikëkalimet kufitare te Dheu i Bardhë dhe në Merdar, dhe ka dhënë arsyetimin se pse nuk do ta bëjë të njëjtën edhe në Bërnjak. Po kështu ka thënë se nuk llogarit në mëshirën e kryeministrit Hashim Thaçi gjatë bllokadës së pikëkalimeve, pasi ka shprehur bindjen që  “mëshira e tij (e Thaçit v.j.) është e rezervuar për strukturat e Serbisë në Kosovë”.

Tek i është referuar dialogut teknik Kosovë-Serbi, në pjesën e parë të intervistës lideri i “Vetëvendosjes” ka thënë se konkluzionet e deritashme janë të dëmshme për Kosovën. Në rast se ai do të marrë pushtetin, ka dhënë premtimin për të mos i zbatuar ato. Madje, me të në pushtet kufiri me Serbinë do të mbyllej i tëri.

Ndihmo Radio zeri mitrovices


Kontribuesit qe ndihmuan

Radio zeri Mitrovices ne menyr vullnetare

=========================

Muaji: Korik-2011

=========================

Gzim Koadralia 50 euro

_________________________

Hashim Kryeziu 35 euro

_________________________

Naser Xani 25

_________________________

Sami Zeneli 10 euro

=========================

Muaji: Janar-2012

=========================

Ilaz Azemi 40 euro

_________________________

Sami Zeneli 25 euro

_________________________

Naser Xani 25

_________________________

ERISA 15 euro

=========================

Muaji: Shkurt-2012

=========================

Gzim Halili 150 euro

_________________________

Xhafer Gjaka 50 euro

_________________________

Enver Hajzeri 25

_________________________

Muaji: Nentor-2012

=========================

Aslani Rejser (Danimark) 10 euro

_________________________

Xhevahir Gjonaj 50 euro

_________________________

Jeton Aliu 25 euro

_________________________

Sponzor gjeneral

VideoKlipe


Kliko ne kto ikona per ta ndegjuar radion:
Winamp windows Media Player Real Player

Dergo Urimet tuaj ne Radio Mitrovica


Fluturime nga Zvicra Kërko Fluturime te lira për Kosove Dizajn:KosovaPLUS
All Rights Reserved RadioMitrovica.eu

By continuing to use the site, you agree to the use of cookies. more information

The cookie settings on this website are set to "allow cookies" to give you the best browsing experience possible. If you continue to use this website without changing your cookie settings or you click "Accept" below then you are consenting to this.

Close