Publikuar me datën: Wed, Aug 3rd, 2011

Kufiri shtetëror s’ruhet pa logjistikë

Ish-ushtruesit të detyrës së drejtorit të Policisë së Kosovës, Behar Selimi, i ka mbetur merak që nuk ka qenë përkrah ish-kolegëve gjatë aksionit për marrjen nën kontroll të pikave doganore 1 dhe 31, të cilat gjenden në kufi me Serbinë. Selimi është i sigurt se aksioni policor, që nuk u mbështet nga EULEX-i, ka prodhuar efekte pozitive në aspektin e bllokimit të “kontrabandës legale” që është zhvilluar në ato dy porta për më tepër se tre vjet rresht, megjithëse në cilësinë e ekspertit të sigurisë edhe ai ka disa mëdyshje sa i përket jetëgjatësisë së ruajtjes së kontrollit kufitar.

Ai e pranon se Policia e Kosovës me gjithë vullnetin e saj për t’i respektuar urdhrat nga lart, nuk i ka mjetet logjistike për t’i mbajtur nën kontroll pikat kufitare në Jarine dhe në Bërnjak. “Ato pika nuk mund të mbahen pa pa përkrahjen e KFOR-it për arsye se mungojnë mjetet përkatëse të logjistikës, mungon helikopteri, pa të cilin ne nuk mund të shkojmë në pikat kufitare pa u ballafaquar me grupet kriminale që po e shfrytëzojnë edhe popullatën, ka thënë Selimi.

Analisti i çështjeve të sigurisë, Agim Musliu, situatën në veri të Kosovës e sheh si të qetë deri në incidentin e radhës

Ndihmo Radio zeri mitrovices


Kontribuesit qe ndihmuan

Radio zeri Mitrovices ne menyr vullnetare

=========================

Muaji: Korik-2011

=========================

Gzim Koadralia 50 euro

_________________________

Hashim Kryeziu 35 euro

_________________________

Naser Xani 25

_________________________

Sami Zeneli 10 euro

=========================

Muaji: Janar-2012

=========================

Ilaz Azemi 40 euro

_________________________

Sami Zeneli 25 euro

_________________________

Naser Xani 25

_________________________

ERISA 15 euro

=========================

Muaji: Shkurt-2012

=========================

Gzim Halili 150 euro

_________________________

Xhafer Gjaka 50 euro

_________________________

Enver Hajzeri 25

_________________________

Muaji: Nentor-2012

=========================

Aslani Rejser (Danimark) 10 euro

_________________________

Xhevahir Gjonaj 50 euro

_________________________

Jeton Aliu 25 euro

_________________________

Sponzor gjeneral

VideoKlipe


Kliko ne kto ikona per ta ndegjuar radion:
Winamp windows Media Player Real Player

Dergo Urimet tuaj ne Radio Mitrovica


Fluturime nga Zvicra Kërko Fluturime te lira për Kosove Dizajn:KosovaPLUS
All Rights Reserved RadioMitrovica.eu

By continuing to use the site, you agree to the use of cookies. more information

The cookie settings on this website are set to "allow cookies" to give you the best browsing experience possible. If you continue to use this website without changing your cookie settings or you click "Accept" below then you are consenting to this.

Close