Publikuar me datën: Sat, Nov 19th, 2011

Kuçi kërkon ndihmë nga OKB për heqjen e barrikadave

Njëri nga zëvendësit e kryeministrit Thaçi, Hajredin Kuçi gjatë qëndrimit në Gjenevë të Zvicrës në selinë e Kombeve të bashkuara ka  shfrytëzuar rastin të flasë për situatën e përgjithshme në vend, ndërsa një pjesë i ka kushtuar ngjarjeve në veri. Ai nga atje i bëri apel Këshillit të Sigurimit të OKB-së dhe Sekretari i Përgjithshëm Ban Ki-Moon, përkrijimin e kushteve për heqjen e barrikadave dhe strukturave paralele në veri tëKosovës, si dhe për fillimin e dialogut teknik në mes të Republikës së Kosovës dhe asaj të Serbisë në Bruksel.

“Nuk pranojmë kurrfarë ndarjesh apo këmbim territoresh të Kosovës. Kosova ka sot kufijtë e vet shtetëror dhe ky integritet territorial duhet respektuar edhe nga pala serbe, të cilët nuk duhet të bijën pre e provokimeve të regjimit të Beogradit, sepse perspektiva e tyre është kah Kosova dhe ata i posedojnë të gjitha mundësitë dhe kushtet për integrim në shoqërinë tonë”, ka thënë Kuçi.

Ndihmo Radio zeri mitrovices


Kontribuesit qe ndihmuan

Radio zeri Mitrovices ne menyr vullnetare

=========================

Muaji: Korik-2011

=========================

Gzim Koadralia 50 euro

_________________________

Hashim Kryeziu 35 euro

_________________________

Naser Xani 25

_________________________

Sami Zeneli 10 euro

=========================

Muaji: Janar-2012

=========================

Ilaz Azemi 40 euro

_________________________

Sami Zeneli 25 euro

_________________________

Naser Xani 25

_________________________

ERISA 15 euro

=========================

Muaji: Shkurt-2012

=========================

Gzim Halili 150 euro

_________________________

Xhafer Gjaka 50 euro

_________________________

Enver Hajzeri 25

_________________________

Muaji: Nentor-2012

=========================

Aslani Rejser (Danimark) 10 euro

_________________________

Xhevahir Gjonaj 50 euro

_________________________

Jeton Aliu 25 euro

_________________________

Sponzor gjeneral

VideoKlipe


Kliko ne kto ikona per ta ndegjuar radion:
Winamp windows Media Player Real Player

Dergo Urimet tuaj ne Radio Mitrovica


Fluturime nga Zvicra Kërko Fluturime te lira për Kosove Dizajn:KosovaPLUS
All Rights Reserved RadioMitrovica.eu

By continuing to use the site, you agree to the use of cookies. more information

The cookie settings on this website are set to "allow cookies" to give you the best browsing experience possible. If you continue to use this website without changing your cookie settings or you click "Accept" below then you are consenting to this.

Close