Publikuar me datën: Tue, Apr 5th, 2011

Kryesia e PDK-së shqyrton ngërçin politik

Prishtinë, 5 prill – Kryesia e PDK-së do të mblidhet të martën në orën 16:00 për të debatuar situatën e krijuar rreth mungesës së konsensusit për zgjedhjen e presidentit të shtetit dhe harmonizimin e qëndrimeve me partnerin e koalicionit – AKR-në.
Burime të afërta me PDK-në, sipas Telegrafit, thonë se mbledhja është thirrur nga kreu i partisë, Hashim Thaçi dhe në të do ta marrin pjesë Jakup Krasniqi dhe Fatmir Limaj, të cilët haptazi janë deklaruar se janë kundër kandidatit të AKR-së për president Behgjet Pacolli.

Pas kësaj mbledhje pritet të jepet qëndrimi përfundimtar i PDK-së lidhur me ngërçin politik dhe të qartësohet situata rreth seancës parlamentare, ku do të zgjidhej presidenti.

Priret që PDK-ja të dalë me qëndrim nëse do të përkrahë Pacollin ose ndonjë kandidat tjetër që do të propozohet nga opozita, në këtë rast nga LDK-ja.

Ndihmo Radio zeri mitrovices


Kontribuesit qe ndihmuan

Radio zeri Mitrovices ne menyr vullnetare

=========================

Muaji: Korik-2011

=========================

Gzim Koadralia 50 euro

_________________________

Hashim Kryeziu 35 euro

_________________________

Naser Xani 25

_________________________

Sami Zeneli 10 euro

=========================

Muaji: Janar-2012

=========================

Ilaz Azemi 40 euro

_________________________

Sami Zeneli 25 euro

_________________________

Naser Xani 25

_________________________

ERISA 15 euro

=========================

Muaji: Shkurt-2012

=========================

Gzim Halili 150 euro

_________________________

Xhafer Gjaka 50 euro

_________________________

Enver Hajzeri 25

_________________________

Muaji: Nentor-2012

=========================

Aslani Rejser (Danimark) 10 euro

_________________________

Xhevahir Gjonaj 50 euro

_________________________

Jeton Aliu 25 euro

_________________________

Sponzor gjeneral

VideoKlipe


Kliko ne kto ikona per ta ndegjuar radion:
Winamp windows Media Player Real Player

Dergo Urimet tuaj ne Radio Mitrovica


Fluturime nga Zvicra Kërko Fluturime te lira për Kosove Dizajn:KosovaPLUS
All Rights Reserved RadioMitrovica.eu

By continuing to use the site, you agree to the use of cookies. more information

The cookie settings on this website are set to "allow cookies" to give you the best browsing experience possible. If you continue to use this website without changing your cookie settings or you click "Accept" below then you are consenting to this.

Close