Publikuar me datën: Sat, Aug 14th, 2010

Kryeministri premton shtrirje të sundimit të ligjit në veri

Mitrovicë, 14 gusht – Kryeministri i Kosovës Hashim Thaçi, të shtunën,  gjatë vizitës në lagjen Kroi i Vitakut, në veri të Mitrovicës, ka premtuar se do të kthej sundimin e ligjit në këtë pjesë të vendit. “Kontrabandistët dhe kriminelët i kanë ditët e numëruara, sepse edhe në këtë pjesë të territorit të Kosovës do të vihet rendi dhe ligji”, ka thënë Thaçi.
Ai gjatë kësaj vizite, ishte në shoqëri të ministrit të Punëve të Brendshme, Bajram Rexhepi, dhe ministrit të Pushtetit Lokal, Sadri Ferati, zëvendësministrit të Ekonomisë dhe Financave, Bedri Hamza dhe kryetarit të Mitrovicës, Avni Kastrati.
Gjatë inspektimit të punimeve në renovimin e shtëpive në këtë lagje Thaçi u ka premtuar banorëve se brenda vitit do të kthehen në shtëpitë e tyre dhe u ka garantuar atyre siguri. Ai ka diskutuar me kryetarin e Mitrovicës për një projekt të ri të qeverisë për ndërtimin edhe të rreth  200 shtëpive të tjera në veri për kthimin e banore të veriut në shtëpitë e tyre, projekt ky i cili do të kushtojë 5 milion euro. Ai ka thënë se këtë projekt do ta prezantoj në qeveri. Thaçi gjithashtu ka falënderuar banorët për gatishmërinë  e tyre për bashkëpunim me zyrën e qeverisë të hapur në veri

Ndihmo Radio zeri mitrovices


Kontribuesit qe ndihmuan

Radio zeri Mitrovices ne menyr vullnetare

=========================

Muaji: Korik-2011

=========================

Gzim Koadralia 50 euro

_________________________

Hashim Kryeziu 35 euro

_________________________

Naser Xani 25

_________________________

Sami Zeneli 10 euro

=========================

Muaji: Janar-2012

=========================

Ilaz Azemi 40 euro

_________________________

Sami Zeneli 25 euro

_________________________

Naser Xani 25

_________________________

ERISA 15 euro

=========================

Muaji: Shkurt-2012

=========================

Gzim Halili 150 euro

_________________________

Xhafer Gjaka 50 euro

_________________________

Enver Hajzeri 25

_________________________

Muaji: Nentor-2012

=========================

Aslani Rejser (Danimark) 10 euro

_________________________

Xhevahir Gjonaj 50 euro

_________________________

Jeton Aliu 25 euro

_________________________

Sponzor gjeneral

VideoKlipe


Kliko ne kto ikona per ta ndegjuar radion:
Winamp windows Media Player Real Player

Dergo Urimet tuaj ne Radio Mitrovica


Fluturime nga Zvicra Kërko Fluturime te lira për Kosove Dizajn:KosovaPLUS
All Rights Reserved RadioMitrovica.eu

By continuing to use the site, you agree to the use of cookies. more information

The cookie settings on this website are set to "allow cookies" to give you the best browsing experience possible. If you continue to use this website without changing your cookie settings or you click "Accept" below then you are consenting to this.

Close