Publikuar me datën: Mon, Nov 28th, 2011

Krasniqi vizitoi familjen Jashari

Prekaz, 28 nëntor – Kryetari i Kuvendit të Kosovës, Jakup Krasniqi me rastin e festës së 28 Nëntorit, bëri homazhe te varri i komandantit legjendar, Adem Jashari.

Ai tha se duke i nderuar heronjtë e Prekazit, nderohen të gjithë brezat, të gjitha flijimet që janë bërë për lirinë e vendit dhe kombit tonë.

“Këto kohë, nuk do të vinin pa angazhimin e brezave të tërë, nuk do të vinin pa flijime të mëdha. Komandanti Legjendar, Adem Jashari, me një pjesë të familjes së tij u flijua për lirinë e këtij vendi dhe ne e kemi për obligim që në raste të tilla të vijmë e t’i nderojmë. Duke i nderuar sot heronjtë e Prekazit, ne i nderojmë të gjithë brezat, të gjitha flijimet që janë bërë për lirinë e vendit dhe kombit tonë”, tha Krasniqi.

Kryeparlamentari Krasniqi vizitoi edhe familjen Jashari, me ç’rast u uroi festat e nëntorit.

Ndihmo Radio zeri mitrovices


Kontribuesit qe ndihmuan

Radio zeri Mitrovices ne menyr vullnetare

=========================

Muaji: Korik-2011

=========================

Gzim Koadralia 50 euro

_________________________

Hashim Kryeziu 35 euro

_________________________

Naser Xani 25

_________________________

Sami Zeneli 10 euro

=========================

Muaji: Janar-2012

=========================

Ilaz Azemi 40 euro

_________________________

Sami Zeneli 25 euro

_________________________

Naser Xani 25

_________________________

ERISA 15 euro

=========================

Muaji: Shkurt-2012

=========================

Gzim Halili 150 euro

_________________________

Xhafer Gjaka 50 euro

_________________________

Enver Hajzeri 25

_________________________

Muaji: Nentor-2012

=========================

Aslani Rejser (Danimark) 10 euro

_________________________

Xhevahir Gjonaj 50 euro

_________________________

Jeton Aliu 25 euro

_________________________

Sponzor gjeneral

VideoKlipe


Kliko ne kto ikona per ta ndegjuar radion:
Winamp windows Media Player Real Player

Dergo Urimet tuaj ne Radio Mitrovica


Fluturime nga Zvicra Kërko Fluturime te lira për Kosove Dizajn:KosovaPLUS
All Rights Reserved RadioMitrovica.eu

By continuing to use the site, you agree to the use of cookies. more information

The cookie settings on this website are set to "allow cookies" to give you the best browsing experience possible. If you continue to use this website without changing your cookie settings or you click "Accept" below then you are consenting to this.

Close