Publikuar me datën: Sat, Mar 5th, 2011

Krasniqi: Pacollin nuk e thirra të votojë

Prishtinë, 4 mars – Kryetari i Kuvendit të Kosovës, Jakup Krasniqi ka mohuar se ka thirrur në emër, presidentin Behgjet Pacolli për të votuar si deputet. Kështu deklaroi Krasniqi pas mbledhjes së Kryesisë, në të cilën u caktua ndarja e komisioneve dhe përbërja e tyre, njoftojnë mediat.
Ai tha se Pacollin e ka thirrur për t’ia uruar detyrën e re si president, por jo për të evidentuar atë si deputet në radhën e të tjerëve.
Kështu Kransiqi mohoi deklarimet e anëtarit të AKR-së, Ibrahim Makollit, i cili në një formë ka akuzuar kryetarin e Kuvendit të Kosovës si nxitës të veprimeve të Pacollit, pasi ai është bërë president i Kosovës.
Krasniqi po ashtu tha se debati lidhur me bisedimet me Serbinë do të zhvillohet në seancën e së hënës.
Krasniqi ka paralajmëruar po ashtu se në seancën e së hënës Kuvendi pritet të nxjerrë edhe një rezolutë për bisedimet me Serbinë.
Lëvizja Vetëvendosje kishte paraqitur të enjten pranë Kryesisë së Kuvendit të Republikës së Kosovës kërkesën për seancë të jashtëzakonshme për sot , më 4 mars, në të cilën do të diskutoheshin bisedimet me Serbinë. Por, Lëvizja Vetëvendosje nuk ka arritur t’i sigurojë 40 nënshkrime të nevojshme sipas Rregullores për të thirrur seancë të jashtëzakonshme dhe prandaj është refuzuar në Kryesi.

Ndihmo Radio zeri mitrovices


Kontribuesit qe ndihmuan

Radio zeri Mitrovices ne menyr vullnetare

=========================

Muaji: Korik-2011

=========================

Gzim Koadralia 50 euro

_________________________

Hashim Kryeziu 35 euro

_________________________

Naser Xani 25

_________________________

Sami Zeneli 10 euro

=========================

Muaji: Janar-2012

=========================

Ilaz Azemi 40 euro

_________________________

Sami Zeneli 25 euro

_________________________

Naser Xani 25

_________________________

ERISA 15 euro

=========================

Muaji: Shkurt-2012

=========================

Gzim Halili 150 euro

_________________________

Xhafer Gjaka 50 euro

_________________________

Enver Hajzeri 25

_________________________

Muaji: Nentor-2012

=========================

Aslani Rejser (Danimark) 10 euro

_________________________

Xhevahir Gjonaj 50 euro

_________________________

Jeton Aliu 25 euro

_________________________

Sponzor gjeneral

VideoKlipe


Kliko ne kto ikona per ta ndegjuar radion:
Winamp windows Media Player Real Player

Dergo Urimet tuaj ne Radio Mitrovica


Fluturime nga Zvicra Kërko Fluturime te lira për Kosove Dizajn:KosovaPLUS
All Rights Reserved RadioMitrovica.eu

By continuing to use the site, you agree to the use of cookies. more information

The cookie settings on this website are set to "allow cookies" to give you the best browsing experience possible. If you continue to use this website without changing your cookie settings or you click "Accept" below then you are consenting to this.

Close