Publikuar me datën: Sat, Aug 27th, 2011

Krasniqi i gatshëm të dëshmojë pro Limajt

Prishtinë, 27 gusht – Kryeparlamentari i Republikës së Kosovës, Jakup Krasniqi ka thënë për
gazetën për “Epokën e Re” se ai është i gatshëm që të dëshmojë në
mbrojtje të Fatmir Limajt, nëse këtij të fundit i ngrihet aktakuzë ndaj dhe nëntë ish-pjesëtarëve të UÇK-së për rastin Kleçka.

“Duke e mbrojtur Limajn e mbroj UÇK-në”, ka thënë Krasniqi për këtë gazetë, transmeton Indeksonline .

Sipas tij, në këtë rast kjo bëhet duke e mbrojtur Limajn. “Kjo për faktin se shantazhet e tilla: gjykimi në Hagë, akuzat e Dick Martyt dhe bisedimet e orkestruara janë në shërbim të ngufatjes së zërit autentik shqiptar dhe demokratik”.

Krasniqi ka thënë se veprimet e këtilla janë kundër shtetit të Kosovës. “Shkurt e shqip janë veprime kundër funksionimit të institucioneve demokratike të shtetit të Kosovës dhe kundër perspektivës shqiptare në trojet e veta. Po e përsëris, shqiptarët duhet të mendojnë dhe të veprojnë shqip”, ka thënë Krasniqi.

Ndihmo Radio zeri mitrovices


Kontribuesit qe ndihmuan

Radio zeri Mitrovices ne menyr vullnetare

=========================

Muaji: Korik-2011

=========================

Gzim Koadralia 50 euro

_________________________

Hashim Kryeziu 35 euro

_________________________

Naser Xani 25

_________________________

Sami Zeneli 10 euro

=========================

Muaji: Janar-2012

=========================

Ilaz Azemi 40 euro

_________________________

Sami Zeneli 25 euro

_________________________

Naser Xani 25

_________________________

ERISA 15 euro

=========================

Muaji: Shkurt-2012

=========================

Gzim Halili 150 euro

_________________________

Xhafer Gjaka 50 euro

_________________________

Enver Hajzeri 25

_________________________

Muaji: Nentor-2012

=========================

Aslani Rejser (Danimark) 10 euro

_________________________

Xhevahir Gjonaj 50 euro

_________________________

Jeton Aliu 25 euro

_________________________

Sponzor gjeneral

VideoKlipe


Kliko ne kto ikona per ta ndegjuar radion:
Winamp windows Media Player Real Player

Dergo Urimet tuaj ne Radio Mitrovica


Fluturime nga Zvicra Kërko Fluturime te lira për Kosove Dizajn:KosovaPLUS
All Rights Reserved RadioMitrovica.eu

By continuing to use the site, you agree to the use of cookies. more information

The cookie settings on this website are set to "allow cookies" to give you the best browsing experience possible. If you continue to use this website without changing your cookie settings or you click "Accept" below then you are consenting to this.

Close