Publikuar me datën: Mon, Feb 7th, 2011

KQZ certifikoi rezultatet përfundimtare të 12 dhjetorit

Prishtinë, 7 shkurt – Komisioni Qendror Zgjedhor (KQZ) ka certifikuar rezultatet përfundimtare të zgjedhjeve të 12 dhjetorit.
Sipas këtyre rezultateve

PDK ka fituar 32.11 për qind dhe do të ketë 34 deputetë,

LDK 24.69 për qind, me 27 deputetë,

Lëvizja Vetëvendosje 12.69 për qind, me 14 deputetë,

AAK 11.04 për qind, me 12 deputetë,

AKR 7.29 për qind, me 8 deputetë,

FER 2.17 për qind, nuk ka asnjë deputet dhe

LDD 2.14 për qind, po ashtu nuk ka asnjë deputet.
Minoritetet, përveç 20 vendeve të rezervuara sipas Pakos së Ahtisarit, në bazë të rezultateve nga zgjedhjet e 12 dhjetorit të vitit 2011 kanë fituar edhe 5 vende të tjera.

SLS – 8 deputetë,

SDSKiM 1,

JSLV 4,

KDTP 3,

GIG 1,

BSDAK 1,

Vakat 2,

PAI 1,

PREBK 1,

PDAK 1,

IRDK 1, dhe

NDS 1.
Ndërkohë do të publikojmë listën e plotë të deputetëve për Parlamentin e ardhshëm të Kosovës, të certifikuar sot nga KQZ-ja.

Ndihmo Radio zeri mitrovices


Kontribuesit qe ndihmuan

Radio zeri Mitrovices ne menyr vullnetare

=========================

Muaji: Korik-2011

=========================

Gzim Koadralia 50 euro

_________________________

Hashim Kryeziu 35 euro

_________________________

Naser Xani 25

_________________________

Sami Zeneli 10 euro

=========================

Muaji: Janar-2012

=========================

Ilaz Azemi 40 euro

_________________________

Sami Zeneli 25 euro

_________________________

Naser Xani 25

_________________________

ERISA 15 euro

=========================

Muaji: Shkurt-2012

=========================

Gzim Halili 150 euro

_________________________

Xhafer Gjaka 50 euro

_________________________

Enver Hajzeri 25

_________________________

Muaji: Nentor-2012

=========================

Aslani Rejser (Danimark) 10 euro

_________________________

Xhevahir Gjonaj 50 euro

_________________________

Jeton Aliu 25 euro

_________________________

Sponzor gjeneral

VideoKlipe


Kliko ne kto ikona per ta ndegjuar radion:
Winamp windows Media Player Real Player

Dergo Urimet tuaj ne Radio Mitrovica


Fluturime nga Zvicra Kërko Fluturime te lira për Kosove Dizajn:KosovaPLUS
All Rights Reserved RadioMitrovica.eu

By continuing to use the site, you agree to the use of cookies. more information

The cookie settings on this website are set to "allow cookies" to give you the best browsing experience possible. If you continue to use this website without changing your cookie settings or you click "Accept" below then you are consenting to this.

Close