Publikuar me datën: Thu, Mar 10th, 2011

Koshtunica: Nëpunësi shtetëror po e shet Kosovën

Beograd, 10 mars – Ish kryetari i RFJ-së e kryeministri i Serbisë, dhe kryetar i Partisë Demokratike serbe, Vojisllav Koshtunica deklaroi sot se pushteti serb “në mënyrën më të keqe e ka përulur Serbinë asisoj që, me urdhrin e Brukselit dhë Washingtonit, ka pranuar fillimin e dialogut me përfaqësuesit e shtetit të rrejshëm të Kosovës”.
“Veçmas e padenjë është që këtë shitje të Kosovës e bën një nëpunës shtetëror, derisa ata që sipas Kushtetutës janë të ngarkuar të udhëheqin vendin janë të zënë gjoja me punë më të rëndësishme”, theksoi ai, transmeton gazeta Kurir.
“Shpërblimi që Serbia duhet ta marrë nga Brukseli e Washingtoni për dialog të suksesshëm me të vetëquajturin shtet i Kosovës, është dhënia e kandidaturës për anëtarësim në BE”, tha Koshtunica, dhe shtoi se deri tash asnjë shtet nuk e ka paguar biletën për në BE me territor të vetin, por këtë e ka pranuare vetëm pushteti aktual në Serbi.
“Vetëpërulja kurrë asnjë shteti nuk i ka sjellë asgjë të mirë dhe politika e tillë sigurisht është fatale për interesat shtetërore dhe ekonomike të Serbisë dhe për ardhmërinë e qytetarëve të saj”, vlerësoi ai.

Ndihmo Radio zeri mitrovices


Kontribuesit qe ndihmuan

Radio zeri Mitrovices ne menyr vullnetare

=========================

Muaji: Korik-2011

=========================

Gzim Koadralia 50 euro

_________________________

Hashim Kryeziu 35 euro

_________________________

Naser Xani 25

_________________________

Sami Zeneli 10 euro

=========================

Muaji: Janar-2012

=========================

Ilaz Azemi 40 euro

_________________________

Sami Zeneli 25 euro

_________________________

Naser Xani 25

_________________________

ERISA 15 euro

=========================

Muaji: Shkurt-2012

=========================

Gzim Halili 150 euro

_________________________

Xhafer Gjaka 50 euro

_________________________

Enver Hajzeri 25

_________________________

Muaji: Nentor-2012

=========================

Aslani Rejser (Danimark) 10 euro

_________________________

Xhevahir Gjonaj 50 euro

_________________________

Jeton Aliu 25 euro

_________________________

Sponzor gjeneral

VideoKlipe


Kliko ne kto ikona per ta ndegjuar radion:
Winamp windows Media Player Real Player

Dergo Urimet tuaj ne Radio Mitrovica


Fluturime nga Zvicra Kërko Fluturime te lira për Kosove Dizajn:KosovaPLUS
All Rights Reserved RadioMitrovica.eu

By continuing to use the site, you agree to the use of cookies. more information

The cookie settings on this website are set to "allow cookies" to give you the best browsing experience possible. If you continue to use this website without changing your cookie settings or you click "Accept" below then you are consenting to this.

Close