Publikuar me datën: Sun, Nov 13th, 2011

Kongresistët Engel e Peters në “Vetëvendosje”

Prishtinë, 13 nëntor – Kongresistët amerikanë Eliot Engel dhe Gary Peters kanë biseduar sot edhe me nënkryetarët e Vetëvendosjes, Shpend Ahmeti dhe Aida Dërguti, pastaj deputetin Liburn Aliu si dhe sekretarin për marrëdhënie me jashtë Xhelal Sveçla.

Pas këtij takimi, Shpend Ahmeti tha se me kongresistët shkëmbyem qëndrimet për situatën politike dhe ekonomike në vend, si dhe i qartësuam disa nga pozicionet e Lëvizjes Vetëvendosje  dhe marrëdhëniet e Republikës së Kosovës me Shtetet e Bashkuara të Amerikës.

Eliot Engel, duke vlerësuar miqësinë e SHBA-së dhe popullit të Kosovës, tha se gjatë këtyre 23 vjetëve angazhim si kongresist ka punuar për pavarësinë e Kosovës. Engel vlerësoi se “është e rëndësishme që të dëgjojmë të gjitha subjektet politike dhe të shkëmbejmë mendime, sepse kjo e forcon çdo proces demokratik”, thuhet në njoftimin e Vetëvendosjes.

Gary Peters, që ishte për herë të parë për vizitë në Kosovë, përmendi se ai i ka njohur shqiptarët nëpërmjet komunitetit shqiptar në Detroit. Peters theksoi: “Jemi të vendosur që të kemi miqësi mes SHBA-së dhe Kosovës. Do të kthehemi me informacionet e fituara gjatë vizitës këtu dhe do t’ua përcjellim kolegëve tanë kongresistë që të sigurohemi që Qeveria Amerikane të vazhdojë në rrugën e miqësisë së ngushtë”.

Ndihmo Radio zeri mitrovices


Kontribuesit qe ndihmuan

Radio zeri Mitrovices ne menyr vullnetare

=========================

Muaji: Korik-2011

=========================

Gzim Koadralia 50 euro

_________________________

Hashim Kryeziu 35 euro

_________________________

Naser Xani 25

_________________________

Sami Zeneli 10 euro

=========================

Muaji: Janar-2012

=========================

Ilaz Azemi 40 euro

_________________________

Sami Zeneli 25 euro

_________________________

Naser Xani 25

_________________________

ERISA 15 euro

=========================

Muaji: Shkurt-2012

=========================

Gzim Halili 150 euro

_________________________

Xhafer Gjaka 50 euro

_________________________

Enver Hajzeri 25

_________________________

Muaji: Nentor-2012

=========================

Aslani Rejser (Danimark) 10 euro

_________________________

Xhevahir Gjonaj 50 euro

_________________________

Jeton Aliu 25 euro

_________________________

Sponzor gjeneral

VideoKlipe


Kliko ne kto ikona per ta ndegjuar radion:
Winamp windows Media Player Real Player

Dergo Urimet tuaj ne Radio Mitrovica


Fluturime nga Zvicra Kërko Fluturime te lira për Kosove Dizajn:KosovaPLUS
All Rights Reserved RadioMitrovica.eu

By continuing to use the site, you agree to the use of cookies. more information

The cookie settings on this website are set to "allow cookies" to give you the best browsing experience possible. If you continue to use this website without changing your cookie settings or you click "Accept" below then you are consenting to this.

Close