Publikuar me datën: Mon, Aug 1st, 2011

KFORi refuzon takimin me zyrtarët serbë

Komandanti i KFOR-it, Erhard Buhler, nuk ka pranuar të takohet me Borko Stefanoviqin dhe Goran Bogdanoviqin meqë ata kanë hyrë ilegalisht në Kosovë.
Zëdhënësi i KFOR-it, Hans-Dieter Ëichter, ka thënë për RTK se ky takim nuk do të ndodhë. Ai ka shtuar se KFOR-i nuk ka hequr dorë nga mënjanimi i pengesave në rrugët që qojnë në Jarinë.
Pasi kanë biseduar për tri orë me përfaqësuesit e serbëve lokal nga veriu i Kosovës, Stefanoviq dhe Bogdanoviq janë kthyer në Serbi për t’u takuar në Rashkë me zyrtarin e BE-së, Robert Cooper.
Bogdanoviq ka thënë se barrikadat në rrugët në veri të Kosovës nuk do të largohen, derisa të arrihet një marrëveshje për problemin e pikave kufitare Bërnjak dhe Jarinë, transmeton Zëri.

Ndihmo Radio zeri mitrovices


Kontribuesit qe ndihmuan

Radio zeri Mitrovices ne menyr vullnetare

=========================

Muaji: Korik-2011

=========================

Gzim Koadralia 50 euro

_________________________

Hashim Kryeziu 35 euro

_________________________

Naser Xani 25

_________________________

Sami Zeneli 10 euro

=========================

Muaji: Janar-2012

=========================

Ilaz Azemi 40 euro

_________________________

Sami Zeneli 25 euro

_________________________

Naser Xani 25

_________________________

ERISA 15 euro

=========================

Muaji: Shkurt-2012

=========================

Gzim Halili 150 euro

_________________________

Xhafer Gjaka 50 euro

_________________________

Enver Hajzeri 25

_________________________

Muaji: Nentor-2012

=========================

Aslani Rejser (Danimark) 10 euro

_________________________

Xhevahir Gjonaj 50 euro

_________________________

Jeton Aliu 25 euro

_________________________

Sponzor gjeneral

VideoKlipe


Kliko ne kto ikona per ta ndegjuar radion:
Winamp windows Media Player Real Player

Dergo Urimet tuaj ne Radio Mitrovica


Fluturime nga Zvicra Kërko Fluturime te lira për Kosove Dizajn:KosovaPLUS
All Rights Reserved RadioMitrovica.eu

By continuing to use the site, you agree to the use of cookies. more information

The cookie settings on this website are set to "allow cookies" to give you the best browsing experience possible. If you continue to use this website without changing your cookie settings or you click "Accept" below then you are consenting to this.

Close