Publikuar me datën: Thu, Jul 28th, 2011

KFOR- i zbarkon trupa në gjithë veriun

Prishtinë, 28 korrik – KFOR-i përmes një komunikate për media bëri të ditur se është porta 1 në Jarinje është mbyllur. Po ashtu bëhet e ditur se nën komandën e komandantit të KFOR-it, është marrë përgjegjësia e komandimit në kalimin kufitar të pikës doganore të Jarinjes (Porta 1) dhe në Bërnjak (Porta 31).Më tej në njoftim thuhet se infrastruktura është rëndë e dëmtuar, ka mundësi të shembjes dhe kjo paraqet rrezik.

Referuar komunikatës së KFOR-it, automjete të vogla private mund të kalojnë kufirin, mirëpo në rrezik të tyre dhe do të kontrollohen nga KFOR-i në mënyrë që të bastisen për armë dhe gjëra tjera të ndaluara.

“Kamionët nuk janë të lejuar të futen. Në pikën 31 në Bërnajk kontrollet gjithashtu janë

shumë të rrepta për shkak të sigurisë”, thuhet në njoftim.

Komandanti i KFOR-it, gjenerali Erhard Buhler përmes kësaj komunikate falënderon të gjithë qytetarët e Kosovës, të cilët shprehet se kanë qenë të qetë, paqësorë dhe të disiplinuar.

“Jam shumë krenarë me popullin e Kosovës sepse nuk është përfshirë në dhunë

dhe agresion”, thuhet në komunikatë.

KFOR-i thuhet se vazhdon të zbarkojë trupat e veta në tërë veriun në mënyrë që të mbajë një ambient të qetë dhe të sigurt, si dhe lirinë e lëvizjes.

Referuar njoftimit të KFOR-it, do të hetohen krimet, dhuna, djegiet dhe të shtënat që ndodhën ditën e djeshme

Ndihmo Radio zeri mitrovices


Kontribuesit qe ndihmuan

Radio zeri Mitrovices ne menyr vullnetare

=========================

Muaji: Korik-2011

=========================

Gzim Koadralia 50 euro

_________________________

Hashim Kryeziu 35 euro

_________________________

Naser Xani 25

_________________________

Sami Zeneli 10 euro

=========================

Muaji: Janar-2012

=========================

Ilaz Azemi 40 euro

_________________________

Sami Zeneli 25 euro

_________________________

Naser Xani 25

_________________________

ERISA 15 euro

=========================

Muaji: Shkurt-2012

=========================

Gzim Halili 150 euro

_________________________

Xhafer Gjaka 50 euro

_________________________

Enver Hajzeri 25

_________________________

Muaji: Nentor-2012

=========================

Aslani Rejser (Danimark) 10 euro

_________________________

Xhevahir Gjonaj 50 euro

_________________________

Jeton Aliu 25 euro

_________________________

Sponzor gjeneral

VideoKlipe


Kliko ne kto ikona per ta ndegjuar radion:
Winamp windows Media Player Real Player

Dergo Urimet tuaj ne Radio Mitrovica


Fluturime nga Zvicra Kërko Fluturime te lira për Kosove Dizajn:KosovaPLUS
All Rights Reserved RadioMitrovica.eu

By continuing to use the site, you agree to the use of cookies. more information

The cookie settings on this website are set to "allow cookies" to give you the best browsing experience possible. If you continue to use this website without changing your cookie settings or you click "Accept" below then you are consenting to this.

Close