Publikuar me datën: Sat, Aug 27th, 2011

KFOR-i thotë se është hequr barrikada në Zupç

Prishtinë, 27 gusht – Pjesëtarë të KFOR-it thonë se kanë bindur gjatë mbrëmjes të së premtes serbët protestues të largojnë barrikadën rrugore në fshatin Zupç në veri të Mitrovicës.
Barrikada, që thuhet se ishte vendosur si shenjë kundërshtimi ndaj hetimeve lidhur me djegien e pikave kufitare 1 dhe 31, më 26 korrik, është zhbllokuar, njoftoi zëdhënësi i KFOR-it, Hans Dieter Wihter.
“Diskutuam me ta dhe gjatë natës u lirua bllokada rrugore. Ekziston një lloj tensioni atje-kjo është e vërtetë, por është relativisht qetë dhe ka liri të lëvizjes”, tha ai, transmeton REL.
Pa dhënë detaje për veprimet eventuale të misionit të NATO-s në veri në rast të përkeqësimit të situatës, Wihter theksoi gatishmërinë e misionit për ta menaxhuar gjendjen e sigurisë atje.
“Nuk publikojnë detaje për operacionet apo numrat e trupave/ushtarëve, por të jeni të sigurt se kemi mjaft ushtarë për t’u marrë me çfarëdo situate”, tha ai.

Ndihmo Radio zeri mitrovices


Kontribuesit qe ndihmuan

Radio zeri Mitrovices ne menyr vullnetare

=========================

Muaji: Korik-2011

=========================

Gzim Koadralia 50 euro

_________________________

Hashim Kryeziu 35 euro

_________________________

Naser Xani 25

_________________________

Sami Zeneli 10 euro

=========================

Muaji: Janar-2012

=========================

Ilaz Azemi 40 euro

_________________________

Sami Zeneli 25 euro

_________________________

Naser Xani 25

_________________________

ERISA 15 euro

=========================

Muaji: Shkurt-2012

=========================

Gzim Halili 150 euro

_________________________

Xhafer Gjaka 50 euro

_________________________

Enver Hajzeri 25

_________________________

Muaji: Nentor-2012

=========================

Aslani Rejser (Danimark) 10 euro

_________________________

Xhevahir Gjonaj 50 euro

_________________________

Jeton Aliu 25 euro

_________________________

Sponzor gjeneral

VideoKlipe


Kliko ne kto ikona per ta ndegjuar radion:
Winamp windows Media Player Real Player

Dergo Urimet tuaj ne Radio Mitrovica


Fluturime nga Zvicra Kërko Fluturime te lira për Kosove Dizajn:KosovaPLUS
All Rights Reserved RadioMitrovica.eu

By continuing to use the site, you agree to the use of cookies. more information

The cookie settings on this website are set to "allow cookies" to give you the best browsing experience possible. If you continue to use this website without changing your cookie settings or you click "Accept" below then you are consenting to this.

Close