Publikuar me datën: Tue, Aug 2nd, 2011

KFOR-i largoi bllokadat

Prishtinë, 2 gusht – Njësitet e KFOR-it kanë larguar tri bllokada nga rruga kryesore që lidh Mitrovicën me Zubin Botokun. Vendimi është marrë nga komandanti i kësaj forca, Erhard Buhler, thuhet në një komunikatë për media të KFOR-it.  Operacioni, sipas komunikatës është zbatuar në mënyrë të shpejtë dhe me sukses. Nuk kishte asnjë rezistencë në bllokadat e rrugës, njëra prej të cilave përbëhej prej zhavorrit, gurëve dhe rërës dhe dy të tjerat prej trungjeve dhe shtyllave. Sipas KFOR-it, situata aktuale në veri të Kosovës është e qetë, por e tensionuar. “Ekziston ende kërcënim që radikalët t’i sulmojnë kalimet kufitare, siç kanë bërë me portën 1 javën e kaluar”, thuhet në komunikatën për media të KFOR-it.

KFOR-i ka kthyer prapa disa vetura që tentuan të hyjnë nëpërmjet pikës kufitare 1 në Jarinje, pasi që në automjete kishte mallra e medikamente, e disa vetura të tjera karburante. KFOR-i u ka bërë të qartë se nëpër këtë pikë kufitare mund të kalojnë vetëm veturat me pasagjerë, por jo edhe me mallra. Raportohet se kontrolli nga pjesëtarët e KFOR-it nuk është i rreptë siç ishte para pak ditësh. Mediet serbe raportojnë se KFOR-i në pikën kufitare 31 në Bërnjak ka lejuar vetëm disa automjete, të cilat po transportonin bukë dhe qumësht nga Serbia.

Ndihmo Radio zeri mitrovices


Kontribuesit qe ndihmuan

Radio zeri Mitrovices ne menyr vullnetare

=========================

Muaji: Korik-2011

=========================

Gzim Koadralia 50 euro

_________________________

Hashim Kryeziu 35 euro

_________________________

Naser Xani 25

_________________________

Sami Zeneli 10 euro

=========================

Muaji: Janar-2012

=========================

Ilaz Azemi 40 euro

_________________________

Sami Zeneli 25 euro

_________________________

Naser Xani 25

_________________________

ERISA 15 euro

=========================

Muaji: Shkurt-2012

=========================

Gzim Halili 150 euro

_________________________

Xhafer Gjaka 50 euro

_________________________

Enver Hajzeri 25

_________________________

Muaji: Nentor-2012

=========================

Aslani Rejser (Danimark) 10 euro

_________________________

Xhevahir Gjonaj 50 euro

_________________________

Jeton Aliu 25 euro

_________________________

Sponzor gjeneral

VideoKlipe


Kliko ne kto ikona per ta ndegjuar radion:
Winamp windows Media Player Real Player

Dergo Urimet tuaj ne Radio Mitrovica


Fluturime nga Zvicra Kërko Fluturime te lira për Kosove Dizajn:KosovaPLUS
All Rights Reserved RadioMitrovica.eu

By continuing to use the site, you agree to the use of cookies. more information

The cookie settings on this website are set to "allow cookies" to give you the best browsing experience possible. If you continue to use this website without changing your cookie settings or you click "Accept" below then you are consenting to this.

Close