Publikuar me datën: Tue, Sep 20th, 2011

KFOR-i heq telat gjemborë në Bërnjak

Pjesëtarë të KFOR-it sot kanë hequr telat gjemborë në vendkalimin kufitar Bërnjak, i cili që nga 16 shtatori ka qenë krejtësisht i mbyllur. Ushtarë gjermanë dhe francezë të KFOR-it kanë hequr në tërësi rrethojën me tela gjemborë në drejtim të Serbisë dhe pjesërisht në drejtim të Kosovës. Rrethoja gjendej në hyrjen e pikës 31 e para vendit ku gjendje rrethoj qëndron gjithnjë barrikada me zhavorr e dhe e ngritur nga serbët në veri. Në vendkalimi kufitar Bërnjak, krahas ushtarëve të KFOR-it gjenden edhe doganierë e policë të EULEX-it a e dhe policë e doganierë të Kosovës.

Merret veshe se pikëkalimi kufitare G31 do të jetë i hapur deri në ora 24 për transportim të mallrave pa akcizë dhe atë në sasi të kufizuar. Gjithashtu edhe transporti hekurudhor është duke funksionuar pa pengesa.

Ndihmo Radio zeri mitrovices


Kontribuesit qe ndihmuan

Radio zeri Mitrovices ne menyr vullnetare

=========================

Muaji: Korik-2011

=========================

Gzim Koadralia 50 euro

_________________________

Hashim Kryeziu 35 euro

_________________________

Naser Xani 25

_________________________

Sami Zeneli 10 euro

=========================

Muaji: Janar-2012

=========================

Ilaz Azemi 40 euro

_________________________

Sami Zeneli 25 euro

_________________________

Naser Xani 25

_________________________

ERISA 15 euro

=========================

Muaji: Shkurt-2012

=========================

Gzim Halili 150 euro

_________________________

Xhafer Gjaka 50 euro

_________________________

Enver Hajzeri 25

_________________________

Muaji: Nentor-2012

=========================

Aslani Rejser (Danimark) 10 euro

_________________________

Xhevahir Gjonaj 50 euro

_________________________

Jeton Aliu 25 euro

_________________________

Sponzor gjeneral

VideoKlipe


Kliko ne kto ikona per ta ndegjuar radion:
Winamp windows Media Player Real Player

Dergo Urimet tuaj ne Radio Mitrovica


Fluturime nga Zvicra Kërko Fluturime te lira për Kosove Dizajn:KosovaPLUS
All Rights Reserved RadioMitrovica.eu

By continuing to use the site, you agree to the use of cookies. more information

The cookie settings on this website are set to "allow cookies" to give you the best browsing experience possible. If you continue to use this website without changing your cookie settings or you click "Accept" below then you are consenting to this.

Close