Publikuar me datën: Fri, Aug 5th, 2011

KFOR – i modifikon marrëveshjen

Mospranimi i draft-marrëvePrishtinë, 5 gusht shjes së arritur ndërmjet komandantit të KFOR-it Erhard Buhler dhe  përfaqësuesve të qeverisë serbe ka bërë që KFOR-i ta modifikojë draft-marrëveshjen, transmeton KTV. Në propozimin e dytë të KFOR-it ndalohet hyrja e çdo automjeti që bartë mallra komerciale, ndërsa nuk do të pengohen ato me mallra humanitare. Me këtë propozim komandanti i KFOR-it është munduar t’i bindë përfaqësuesit serbë Borko Stefanoviq dhe Goran Bogdanoviq në takimin e mbrëmshëm, i cili ka zgjatur më shumë se 5 orë në bazën e forcave paqeruajtëse “Notting Hill” në Leposaviq. Pas takimit asnjëri prej tre protagonistëve nuk ka folur deri tashti. Mediat në Serbi raportojnë se komandanti i KFOR-it, Erhard Buhler, ka insistuar se në dy pikat kufitare 1 dhe 31 do të mundësohet kalimi vetëm i kamionëve që bartin mallra me destinim humanitar, por jo edhe me mallra komerciale

Ndihmo Radio zeri mitrovices


Kontribuesit qe ndihmuan

Radio zeri Mitrovices ne menyr vullnetare

=========================

Muaji: Korik-2011

=========================

Gzim Koadralia 50 euro

_________________________

Hashim Kryeziu 35 euro

_________________________

Naser Xani 25

_________________________

Sami Zeneli 10 euro

=========================

Muaji: Janar-2012

=========================

Ilaz Azemi 40 euro

_________________________

Sami Zeneli 25 euro

_________________________

Naser Xani 25

_________________________

ERISA 15 euro

=========================

Muaji: Shkurt-2012

=========================

Gzim Halili 150 euro

_________________________

Xhafer Gjaka 50 euro

_________________________

Enver Hajzeri 25

_________________________

Muaji: Nentor-2012

=========================

Aslani Rejser (Danimark) 10 euro

_________________________

Xhevahir Gjonaj 50 euro

_________________________

Jeton Aliu 25 euro

_________________________

Sponzor gjeneral

VideoKlipe


Kliko ne kto ikona per ta ndegjuar radion:
Winamp windows Media Player Real Player

Dergo Urimet tuaj ne Radio Mitrovica


Fluturime nga Zvicra Kërko Fluturime te lira për Kosove Dizajn:KosovaPLUS
All Rights Reserved RadioMitrovica.eu

By continuing to use the site, you agree to the use of cookies. more information

The cookie settings on this website are set to "allow cookies" to give you the best browsing experience possible. If you continue to use this website without changing your cookie settings or you click "Accept" below then you are consenting to this.

Close