Publikuar me datën: Sat, Oct 22nd, 2011

KEMI LIDHË BESË ME BAJRAM CURRIN Nga;Lek Mrijaj

 

KEMI LIDHË BESË ME BAJRAM CURRIN

Nga;Lek Mrijaj

Atdhetari me vizion dhe histori
s’deshiron grada as t’jetë kolltukgji
luftetari lufton për ideal e liri të kombit,
si trembet kur tytave t’pushkës as konopit!

Atdhetarizmi i ynë kurr se ka thy burrin
kemi lidhë besë, me Bajram Currin:
Hiç mos ndiej për Krajli as Mbretëri
se pas veti e ke një armatë pra një Shqipëri.

Besa e trimit fuqi e flakë baroti,
u pa front, nder stuhi dhe para topit
fjalë e vepër me pushk se ndau trimëria
t’bashkuar o vëllezer i bëri mëmë Shqipëria.

Ti deshmor me atdhetar, që s’u përkule,
Historia, ju sjell bekim dhe lule
ju, dëshmorë atdhetar e patriotë,
Veç respekt e LAVDI… keni për mot’!

Mësim të madh jep kultura e historia,
Jeta ecen por vjen Lavdia
e një fjalë askush mos ta harronë
se bashkimi nder shqiptar gjitmon qëndron.

Ndihmo Radio zeri mitrovices


Kontribuesit qe ndihmuan

Radio zeri Mitrovices ne menyr vullnetare

=========================

Muaji: Korik-2011

=========================

Gzim Koadralia 50 euro

_________________________

Hashim Kryeziu 35 euro

_________________________

Naser Xani 25

_________________________

Sami Zeneli 10 euro

=========================

Muaji: Janar-2012

=========================

Ilaz Azemi 40 euro

_________________________

Sami Zeneli 25 euro

_________________________

Naser Xani 25

_________________________

ERISA 15 euro

=========================

Muaji: Shkurt-2012

=========================

Gzim Halili 150 euro

_________________________

Xhafer Gjaka 50 euro

_________________________

Enver Hajzeri 25

_________________________

Muaji: Nentor-2012

=========================

Aslani Rejser (Danimark) 10 euro

_________________________

Xhevahir Gjonaj 50 euro

_________________________

Jeton Aliu 25 euro

_________________________

Sponzor gjeneral

VideoKlipe


Kliko ne kto ikona per ta ndegjuar radion:
Winamp windows Media Player Real Player

Dergo Urimet tuaj ne Radio Mitrovica


Fluturime nga Zvicra Kërko Fluturime te lira për Kosove Dizajn:KosovaPLUS
All Rights Reserved RadioMitrovica.eu

By continuing to use the site, you agree to the use of cookies. more information

The cookie settings on this website are set to "allow cookies" to give you the best browsing experience possible. If you continue to use this website without changing your cookie settings or you click "Accept" below then you are consenting to this.

Close