Publikuar me datën: Wed, May 26th, 2010

Juliana Pasha shkon në finalen e Eurovisionit

Oslo, 26 maj – Ndez skenën e Oslos, me këngën “Nuk mundem pa ty” këngëtarja shqiptare Juliana Pasha. Kjo këngë potente e ka çuar Pashën drejt finales së madhe të Eurovisionit, më 29 maj. Me një performancë të shkëlqyer, këngëtarja jonë ka rrëmbyer edhe duartrokitjet e shumë spektatorëve.

Pasha ka kënduar e 12-ta në gjysmëfinalen e parë të festivalit Europian të këngës, mes shumë këngëtarëve të tjerë europianë, të cilët garuan për një vend në finalen e 29 majit. “Nuk mundem pa ty” është një kompozim i Ardit Gjebresë dhe Pirro Cakos dhe është kënga fituese e Festivalit Kombëtar të Radio Televizionit. Juliana Pasha e çon në 7 numrin e pjesëmarrjeve të Shqipërisë në këtë kompeticion të rëndësishëm të muzikës europaine. Për herë të parë Shqipëria u përfaqësua nga Anjeza Shahini, e cila u rendit e 7-ta në finalen, që u zhvillua në Stamboll. 

Përveç këngëtares Juliana Pasha, e cila me këngën “It’s all about you” arriti të futet në finalen e madhe të festivalit evropian të këngës “Eurovision”, të tjerë që morën “vizën” për spektaklin e së shtunës ishin edhe Moldavia, e cila u prezantua nga Sunstroke Project and Olia Tira me këngën “Run Away”, Rusia nga Peter Natilch & Friend me këngën  “Lost and Forgotten”, Serbia nga Milan Stankoviq me “Ovo je Ballkan”, Bosnjë-Hercegovina nga Vukashin Brajiq me “Thunder and Lightning”, Belgjika nga Tom Dice me “Me and My Guaitar”. Në finale shkon po ashtu Portugalia, e cila u përfaqësua nga Filip Azevedo me “Ha Dias Assim”, Greqia nga Giorgos Alkaios & Friends me “Opa”, Islanda nga Hera Björk me “Je Ne Sais Quoi” dhe Bjellorusia nga “3+2” Feat Robert Wells me “Butterflies”.

Ndihmo Radio zeri mitrovices


Kontribuesit qe ndihmuan

Radio zeri Mitrovices ne menyr vullnetare

=========================

Muaji: Korik-2011

=========================

Gzim Koadralia 50 euro

_________________________

Hashim Kryeziu 35 euro

_________________________

Naser Xani 25

_________________________

Sami Zeneli 10 euro

=========================

Muaji: Janar-2012

=========================

Ilaz Azemi 40 euro

_________________________

Sami Zeneli 25 euro

_________________________

Naser Xani 25

_________________________

ERISA 15 euro

=========================

Muaji: Shkurt-2012

=========================

Gzim Halili 150 euro

_________________________

Xhafer Gjaka 50 euro

_________________________

Enver Hajzeri 25

_________________________

Muaji: Nentor-2012

=========================

Aslani Rejser (Danimark) 10 euro

_________________________

Xhevahir Gjonaj 50 euro

_________________________

Jeton Aliu 25 euro

_________________________

Sponzor gjeneral

VideoKlipe


Kliko ne kto ikona per ta ndegjuar radion:
Winamp windows Media Player Real Player

Dergo Urimet tuaj ne Radio Mitrovica


Fluturime nga Zvicra Kërko Fluturime te lira për Kosove Dizajn:KosovaPLUS
All Rights Reserved RadioMitrovica.eu

By continuing to use the site, you agree to the use of cookies. more information

The cookie settings on this website are set to "allow cookies" to give you the best browsing experience possible. If you continue to use this website without changing your cookie settings or you click "Accept" below then you are consenting to this.

Close