Publikuar me datën: Fri, Feb 25th, 2011

Jeremiq: Ndarja e Kosovës një nga opsionet në qarqe ndërkombëtare

Beograd, 25 shkurt   – Shefi i diplomacisë serbe ka deklaruar se ka “shumë njerëz” nga komuniteti ndërkombëtar të cilët janë të mendimit se “ndarja e Kosovës mund të jetë një nga opsionet”. “Ka gjithnjë e më shumë njerëz në qarqet ndërkombëtare të cilët e shohin se projekti i imponimit të pavarësisë së Kosovës ka rënë në vështirësi dhe se është e domosdoshme të gjendet ndonjë zgjidhje kompromisi. Shumë prej tyre konsiderojnë se ndarja mund të ishte një nga opsionet”, ka thënë Jeremiq për shtypin serb, transmeton QIK-u. Sipas tij, pas vendimit të gjykatës së Hagës dhe rezuolutës së KB, Serbia ka bërë përpjekje të mëdha diplomatike për të bindur sa më shumë vende për pikëpamjet e saj të “drejta”. Ai thotë se kjo ka qenë periudha më vështirë e betejës diplomatike që nga dita e shpalljes së pavarësisë së Kosovës.
“Me gjithë pritjet e përhapura se do të çojmë duart dhe si pasojë e tërheqjes sonë do të ndodhin me dhjeta njohje, nuk jemi dorëzuar dhe kjo ka dhënë rezultate”, ka thënë Jeremiq për gazetën “Veçernje novosti”. Sipas tij, numri i vogël i njohjeve, si dhe pengimi i anëtarësimit të Kosovës në organizatat ndërkombëtare, është “indikator kyç” i suksesit të Serbisë nën rrethana të vështira.

Ndihmo Radio zeri mitrovices


Kontribuesit qe ndihmuan

Radio zeri Mitrovices ne menyr vullnetare

=========================

Muaji: Korik-2011

=========================

Gzim Koadralia 50 euro

_________________________

Hashim Kryeziu 35 euro

_________________________

Naser Xani 25

_________________________

Sami Zeneli 10 euro

=========================

Muaji: Janar-2012

=========================

Ilaz Azemi 40 euro

_________________________

Sami Zeneli 25 euro

_________________________

Naser Xani 25

_________________________

ERISA 15 euro

=========================

Muaji: Shkurt-2012

=========================

Gzim Halili 150 euro

_________________________

Xhafer Gjaka 50 euro

_________________________

Enver Hajzeri 25

_________________________

Muaji: Nentor-2012

=========================

Aslani Rejser (Danimark) 10 euro

_________________________

Xhevahir Gjonaj 50 euro

_________________________

Jeton Aliu 25 euro

_________________________

Sponzor gjeneral

VideoKlipe


Kliko ne kto ikona per ta ndegjuar radion:
Winamp windows Media Player Real Player

Dergo Urimet tuaj ne Radio Mitrovica


Fluturime nga Zvicra Kërko Fluturime te lira për Kosove Dizajn:KosovaPLUS
All Rights Reserved RadioMitrovica.eu

By continuing to use the site, you agree to the use of cookies. more information

The cookie settings on this website are set to "allow cookies" to give you the best browsing experience possible. If you continue to use this website without changing your cookie settings or you click "Accept" below then you are consenting to this.

Close