Publikuar me datën: Sat, Oct 22nd, 2011

JEMI SHQIPTAR ME TRI BESIME

JEMI SHQIPTAR ME TRI BESIME

 

Nga;Lek Mrijaj

Jemi Shqiptar me tri besime
gjithmonë jetuam të bashkuar dhe me gëzime
që nga koha e Mbretit Gjergj Kastriotit
respektuam nderin e kombit dhe ZOTIT.

Ne jetuam nder tirani me plotë stuhi
te shtypur e masakruar nga ajo Turqi
mbi 500 vjetë te shkelur nga ai djallë i zi
e ruajtem dinjitetin kombetar pra vetem një Shqipëri.

Pas sundimit nga ajo e mjerë pernadori otomane
100 vjetë te coptuar nga shtriga sllavo-karapatiane
erdhi dita tash të bashkohemi me një betim
100 vjetorin ta festojmë me unitet dhe bashkim.

Uniteti dhe bashkimi do ndodhë n’ketë Arbëri
me 28.Nentor.në ketë kohë pra në Shqipëri
do ta festojmë n’qytetin e bashkuar t’Prizrenit heroik
kurr s’do të na ndajë askush nga shteti ynë i bekuar Ilirik..

Shqipëria numëron ortodoks katolikë dhe musliman
të gjithë të bashkuar kemi një gjak ZOT dhe vatan
ZOTI gjaku dhe vatani i yni atdheut
është shqipja dhe flamuri i Skenderbeut.

Flamurin e bashkimit do ta ngrisim në mes të Ilirisë
të gjitha trojet e bashkuara me emrin e Shqipërisë
s’do të ketë më Kosovë,Iliridë,Malësi,Preshevë dhe Qamëri
te gjitha keto do të thirren t’bashkuara pra një Shqipëri.

Ndihmo Radio zeri mitrovices


Kontribuesit qe ndihmuan

Radio zeri Mitrovices ne menyr vullnetare

=========================

Muaji: Korik-2011

=========================

Gzim Koadralia 50 euro

_________________________

Hashim Kryeziu 35 euro

_________________________

Naser Xani 25

_________________________

Sami Zeneli 10 euro

=========================

Muaji: Janar-2012

=========================

Ilaz Azemi 40 euro

_________________________

Sami Zeneli 25 euro

_________________________

Naser Xani 25

_________________________

ERISA 15 euro

=========================

Muaji: Shkurt-2012

=========================

Gzim Halili 150 euro

_________________________

Xhafer Gjaka 50 euro

_________________________

Enver Hajzeri 25

_________________________

Muaji: Nentor-2012

=========================

Aslani Rejser (Danimark) 10 euro

_________________________

Xhevahir Gjonaj 50 euro

_________________________

Jeton Aliu 25 euro

_________________________

Sponzor gjeneral

VideoKlipe


Kliko ne kto ikona per ta ndegjuar radion:
Winamp windows Media Player Real Player

Dergo Urimet tuaj ne Radio Mitrovica


Fluturime nga Zvicra Kërko Fluturime te lira për Kosove Dizajn:KosovaPLUS
All Rights Reserved RadioMitrovica.eu

By continuing to use the site, you agree to the use of cookies. more information

The cookie settings on this website are set to "allow cookies" to give you the best browsing experience possible. If you continue to use this website without changing your cookie settings or you click "Accept" below then you are consenting to this.

Close