Publikuar me datën: Fri, Dec 2nd, 2011

Ish-gjenerali serb: Po na vjen Stuhia 2

Ish-gjenerali në Ushtrinë e Serbisë dhe kryetar i Forumit për siguri e demokraci Ninoslav Krstic ka thënë se ka një arsye pse presidenti serb Boris Tadiq u ka bërë thirrje serbëve që të tërhiqen nga barrikadat. Sipas tij ai ka marrë informacione se Prishtina po përgatit një operacion të ngjashëm me Stuhinë  (Oluja) kroate.

 

“Nëse shërbimet sekrete e kanë bërë punën e vet, atëherë presidenti Tadiq e ka marrë informacionin se Prishtina po planifikon marrjen e veriut dhe se pret vetëm aprovimin e evropianëve për të nisur aksionin. Prandaj edhe ka ardhur ndryshimi i qëndrimit të shtetit serb për Kosovën për 180 shkallë”, ka thënë Krstic.

Sipas tij, një gjë e tillë e tregon edhe fakti se tashmë FSK-ja ka marrë lejen e KFOR-it për të qenë plotësisht operacionale. Krstic ka thënë se duke pranuar vulat, Serbia ka legjitimuar Stuhinë 2 ndaj serbëve.

Ndihmo Radio zeri mitrovices


Kontribuesit qe ndihmuan

Radio zeri Mitrovices ne menyr vullnetare

=========================

Muaji: Korik-2011

=========================

Gzim Koadralia 50 euro

_________________________

Hashim Kryeziu 35 euro

_________________________

Naser Xani 25

_________________________

Sami Zeneli 10 euro

=========================

Muaji: Janar-2012

=========================

Ilaz Azemi 40 euro

_________________________

Sami Zeneli 25 euro

_________________________

Naser Xani 25

_________________________

ERISA 15 euro

=========================

Muaji: Shkurt-2012

=========================

Gzim Halili 150 euro

_________________________

Xhafer Gjaka 50 euro

_________________________

Enver Hajzeri 25

_________________________

Muaji: Nentor-2012

=========================

Aslani Rejser (Danimark) 10 euro

_________________________

Xhevahir Gjonaj 50 euro

_________________________

Jeton Aliu 25 euro

_________________________

Sponzor gjeneral

VideoKlipe


Kliko ne kto ikona per ta ndegjuar radion:
Winamp windows Media Player Real Player

Dergo Urimet tuaj ne Radio Mitrovica


Fluturime nga Zvicra Kërko Fluturime te lira për Kosove Dizajn:KosovaPLUS
All Rights Reserved RadioMitrovica.eu

By continuing to use the site, you agree to the use of cookies. more information

The cookie settings on this website are set to "allow cookies" to give you the best browsing experience possible. If you continue to use this website without changing your cookie settings or you click "Accept" below then you are consenting to this.

Close