Publikuar me datën: Mon, Feb 28th, 2011

Hysa në Beograd, me pasaportë të Kosovës

Beograd, 28 shkurt – Koordinatori i Qeverisë për veriun e Kosovës, Ylber Hysa ka thënë se dialogu midis Prishtinës dhe Beogradit është “shans për të gjithë”, por që Beogradi duhet të pranojë realitetin në Kosovë. Sipas tij, të dy palët duhet t’i qasen dialogut si fqinjë të mirë, në frymën e integrimeve euro-atlantike.
Hysa ka thënë sot në Beograd, gjatë një tryeze të organizuar nga agjencia serbe e lajmeve Tanjug, se Beogradi nuk mund të ndikojë në ndryshimin e realitetit në Kosovë dhe se serbëve të këtushëm nuk mund t’u ndihmojë duke i “monopolizuar”, por duke iu ndihmuar në integrim të shoqërisë kosovare.
“Nuk është mençuri me pasur qasje asimetrike në problemin e veriut të Kosovës, sepse mund të vijë deri te një precedent, ndërsa Mitrovica nuk është qyteti i vetëm i ndarë me urë dhe lum në Ballkan”, ka thënë Hysa.
Sipas tij, kryeministri i Kosovës, Hashim Thaçi ka pasur disa probleme politike pas zgjedhjeve të jashtëzakonshme parlamentare, por Prishtina do të ketë qasje serioze gjatë dialogut me Beogradin.
“Të dy palët patjetër duhet të jenë serioze, ndërsa edhe Brukseli është ndërmjet tyre”, ka thënë Hysa.
Ndryshe, Hysa në Beograd ka shkuar me pasaportë të re të Republikës së Kosovës.

Ndihmo Radio zeri mitrovices


Kontribuesit qe ndihmuan

Radio zeri Mitrovices ne menyr vullnetare

=========================

Muaji: Korik-2011

=========================

Gzim Koadralia 50 euro

_________________________

Hashim Kryeziu 35 euro

_________________________

Naser Xani 25

_________________________

Sami Zeneli 10 euro

=========================

Muaji: Janar-2012

=========================

Ilaz Azemi 40 euro

_________________________

Sami Zeneli 25 euro

_________________________

Naser Xani 25

_________________________

ERISA 15 euro

=========================

Muaji: Shkurt-2012

=========================

Gzim Halili 150 euro

_________________________

Xhafer Gjaka 50 euro

_________________________

Enver Hajzeri 25

_________________________

Muaji: Nentor-2012

=========================

Aslani Rejser (Danimark) 10 euro

_________________________

Xhevahir Gjonaj 50 euro

_________________________

Jeton Aliu 25 euro

_________________________

Sponzor gjeneral

VideoKlipe


Kliko ne kto ikona per ta ndegjuar radion:
Winamp windows Media Player Real Player

Dergo Urimet tuaj ne Radio Mitrovica


Fluturime nga Zvicra Kërko Fluturime te lira për Kosove Dizajn:KosovaPLUS
All Rights Reserved RadioMitrovica.eu

By continuing to use the site, you agree to the use of cookies. more information

The cookie settings on this website are set to "allow cookies" to give you the best browsing experience possible. If you continue to use this website without changing your cookie settings or you click "Accept" below then you are consenting to this.

Close