Publikuar me datën: Tue, Sep 20th, 2011

Hyjnë në Serbi, me dokumente të UNMIK-ut!

Mallrat komercialë nga Kosova kanë hyrë në territorin e Serbisë.

Lajmin e ka konfirmuar për Radion Evropa e Lirë, Ministrja e Tregtisë dhe Industrisë, Mimoza Kusari- Lila.

Ajo tha se mbrëmë, “tre kamionë më çimento, kanë kaluar nga Kosova për në territorin e Republikës se Serbisë dhe janë dërguar në terminalin doganor në Preshevë”.

Fabrika e Çimentos në Han të Elezit, “Sharrcem” eksporton në Serbi me dokumente të UNMIK-ut.

Kështu thotë për Radion Evropa e Lirë, Naxhid Raka, menaxher i shitjes dhe marketingut, në këtë kompani. Ai tregon se dje ka eksportuar prodhimet me dokumente  përcjellëse që mbajnë emblemën e UNMIK-ut.

“Ne kemi eksportuar më dokumente të vjetra, kurgjë të re nuk ka. Nuk ka lëvizje në bazë të marrëveshjes se re”.

“Ne kemi eksportuar dje dhe ky eksport ka shkuar përmes një kompanie, e cila është e regjistruar në UNMIK. Pra eksporti është bërë më procedurë të vjetër, me procedura të reja nuk kemi filluar ”, tha Raka

Ndihmo Radio zeri mitrovices


Kontribuesit qe ndihmuan

Radio zeri Mitrovices ne menyr vullnetare

=========================

Muaji: Korik-2011

=========================

Gzim Koadralia 50 euro

_________________________

Hashim Kryeziu 35 euro

_________________________

Naser Xani 25

_________________________

Sami Zeneli 10 euro

=========================

Muaji: Janar-2012

=========================

Ilaz Azemi 40 euro

_________________________

Sami Zeneli 25 euro

_________________________

Naser Xani 25

_________________________

ERISA 15 euro

=========================

Muaji: Shkurt-2012

=========================

Gzim Halili 150 euro

_________________________

Xhafer Gjaka 50 euro

_________________________

Enver Hajzeri 25

_________________________

Muaji: Nentor-2012

=========================

Aslani Rejser (Danimark) 10 euro

_________________________

Xhevahir Gjonaj 50 euro

_________________________

Jeton Aliu 25 euro

_________________________

Sponzor gjeneral

VideoKlipe


Kliko ne kto ikona per ta ndegjuar radion:
Winamp windows Media Player Real Player

Dergo Urimet tuaj ne Radio Mitrovica


Fluturime nga Zvicra Kërko Fluturime te lira për Kosove Dizajn:KosovaPLUS
All Rights Reserved RadioMitrovica.eu

By continuing to use the site, you agree to the use of cookies. more information

The cookie settings on this website are set to "allow cookies" to give you the best browsing experience possible. If you continue to use this website without changing your cookie settings or you click "Accept" below then you are consenting to this.

Close