Publikuar me datën: Thu, Oct 13th, 2011

Hungaria kërcënon Serbinë

Përveç kushteve në raportet me Kosovën, Serbisë pritet t’i del edhe një problem në rrugëtimin drejt anëtarësimit në BE. Një kërcënim serioz për Serbinë ka ardhë nga fqinji i tyre Hungaria.

Ministri i Jashtëm hungarez Janosh Martonji ka thënë se do jetë problem serioz nëse Serbia nuk e ndryshon ligjin për kthimin e pronës dhe kompensimit. Shefi i diplomacisë hungareze nuk e përjashtoi mundësinë që, në këtë rast, Budapesti të përdor veton në vendimin për të pranuar Serbinë kandidate për anëtarësim në BE, gjatë votimit dhjetor. “Qeveria Hungareze konsideron se ligji në fjalë është moralisht, ligjërisht dhe politikisht i papranueshme, diskriminon komunitetin hungarez në Vojvodinë”, ka thënë ai.

Ndihmo Radio zeri mitrovices


Kontribuesit qe ndihmuan

Radio zeri Mitrovices ne menyr vullnetare

=========================

Muaji: Korik-2011

=========================

Gzim Koadralia 50 euro

_________________________

Hashim Kryeziu 35 euro

_________________________

Naser Xani 25

_________________________

Sami Zeneli 10 euro

=========================

Muaji: Janar-2012

=========================

Ilaz Azemi 40 euro

_________________________

Sami Zeneli 25 euro

_________________________

Naser Xani 25

_________________________

ERISA 15 euro

=========================

Muaji: Shkurt-2012

=========================

Gzim Halili 150 euro

_________________________

Xhafer Gjaka 50 euro

_________________________

Enver Hajzeri 25

_________________________

Muaji: Nentor-2012

=========================

Aslani Rejser (Danimark) 10 euro

_________________________

Xhevahir Gjonaj 50 euro

_________________________

Jeton Aliu 25 euro

_________________________

Sponzor gjeneral

VideoKlipe


Kliko ne kto ikona per ta ndegjuar radion:
Winamp windows Media Player Real Player

Dergo Urimet tuaj ne Radio Mitrovica


Fluturime nga Zvicra Kërko Fluturime te lira për Kosove Dizajn:KosovaPLUS
All Rights Reserved RadioMitrovica.eu

By continuing to use the site, you agree to the use of cookies. more information

The cookie settings on this website are set to "allow cookies" to give you the best browsing experience possible. If you continue to use this website without changing your cookie settings or you click "Accept" below then you are consenting to this.

Close