Publikuar me datën: Fri, Aug 5th, 2011

Hoxhaj: Serbia po bën politikë të Millosheviqit

Prishtinë, 5 gusht Ministri i Punëve të Jashtme i Republikës së Kosovës, Enver Hoxhaj, ka thënë për mediet gjermane se Serbia edhe më tutje është duke udhëhequr një politikë të ngjashme me atë të Sllobodan Milosheviqit.

Gjatë një interviste për Gazetën “Badische Zeitung”, Ministri Hoxhaj ka thënë se zyrtarët më të lartë në Beograd dhe qeveria e Serbisë, kanë organizuar dhe financuar trazirat në veri.

“Ne besojmë se Stefanoviqi, presidenti Tadiq dhe gjithë Qeveria e Serbisë kanë organizuar dhe financuar trazirat në veri. Vetëm dëgjojeni Stafanoviqin se çfarë fjalimesh mban para barrikadave. Është gjuha e njëjtë që është përdorur në vitet e 90-ta në kohën e shpërbërjes së Jugosllavisë. Serbia edhe më tutje është duke udhëhequr një politikë të Sllobodan Milosheviqit”, ka thënë Hoxhaj.

Ministri i Jashtëm i Kosovës, po ashtu ka vlerësuar se Kosova nuk është e interesuar që të ketë dhunë dhe që situata të eskalojë. “Por ne jemi të interesuar që me çdo çmim të luftojmë krimin e organizuar në veri, në mënyrë që Serbia nga struktura kriminale të mos e shndërrojë në një lëvizje politike”, ka thënë Ministri Enver Hoxhaj, në intervistën për Gazetën “Badische Zeitung”

Ndihmo Radio zeri mitrovices


Kontribuesit qe ndihmuan

Radio zeri Mitrovices ne menyr vullnetare

=========================

Muaji: Korik-2011

=========================

Gzim Koadralia 50 euro

_________________________

Hashim Kryeziu 35 euro

_________________________

Naser Xani 25

_________________________

Sami Zeneli 10 euro

=========================

Muaji: Janar-2012

=========================

Ilaz Azemi 40 euro

_________________________

Sami Zeneli 25 euro

_________________________

Naser Xani 25

_________________________

ERISA 15 euro

=========================

Muaji: Shkurt-2012

=========================

Gzim Halili 150 euro

_________________________

Xhafer Gjaka 50 euro

_________________________

Enver Hajzeri 25

_________________________

Muaji: Nentor-2012

=========================

Aslani Rejser (Danimark) 10 euro

_________________________

Xhevahir Gjonaj 50 euro

_________________________

Jeton Aliu 25 euro

_________________________

Sponzor gjeneral

VideoKlipe


Kliko ne kto ikona per ta ndegjuar radion:
Winamp windows Media Player Real Player

Dergo Urimet tuaj ne Radio Mitrovica


Fluturime nga Zvicra Kërko Fluturime te lira për Kosove Dizajn:KosovaPLUS
All Rights Reserved RadioMitrovica.eu

By continuing to use the site, you agree to the use of cookies. more information

The cookie settings on this website are set to "allow cookies" to give you the best browsing experience possible. If you continue to use this website without changing your cookie settings or you click "Accept" below then you are consenting to this.

Close