Publikuar me datën: Tue, Jan 18th, 2011

Haradinaj pro koalicionit me PDK-në me kushte

Prishtinë, 18 janar – Blerim Shala, nënkryetari i parë i Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës, siç merret vesh nga një burim brenda kësaj partie, ka thënë se lideri i AAK-së, Ramush Haradinaj, është pro koalicionit me PDK-në për formimin e Qeverisë së pritshme. Mirëpo,  për këtë koalicion Haradinaj ka paraparë disa kushte.
Haradinaj me çdo kusht e kërkon postin e kryeministrit për vet Shalën e jo presidencën, siç është folur deri tash.
Sipas këtyre burimeve, Haradinaj e  ka vënë këtë kusht, për shkak të paqartësisë rreth kohëzgjatjes së qëndrimit të tij në Hagë dhe shqetësimit për fatin e partisë, nëse ai vazhdon të mbetet për më gjatë atje. Nëse Shala merr postin e Kryeministrit, që nënkupton automatikisht heqjen dorë nga funksionet partiake, atëherë, kjo konsiderohet humbje për partinë e Haradinajt. Kurse po t’i takonte kryeministria AAK-së, dhe po të bëhej Shala kryeministër, ai do të ushtronte edhe më tutje funksionin e nënkryetarit të parë të partisë, që do të thotë funksionin e kreut të saj në mungesë të liderit Haradinaj.
Sipas këtyre burimeve, nëse është për t’u besuar plotësisht fjalëve të Shalës, Haradinaj edhe më tutje  ka besim  të madh tek ai dhe në mungesë të tij, atë e parasheh si zëvendësues të denjë.

Ndihmo Radio zeri mitrovices


Kontribuesit qe ndihmuan

Radio zeri Mitrovices ne menyr vullnetare

=========================

Muaji: Korik-2011

=========================

Gzim Koadralia 50 euro

_________________________

Hashim Kryeziu 35 euro

_________________________

Naser Xani 25

_________________________

Sami Zeneli 10 euro

=========================

Muaji: Janar-2012

=========================

Ilaz Azemi 40 euro

_________________________

Sami Zeneli 25 euro

_________________________

Naser Xani 25

_________________________

ERISA 15 euro

=========================

Muaji: Shkurt-2012

=========================

Gzim Halili 150 euro

_________________________

Xhafer Gjaka 50 euro

_________________________

Enver Hajzeri 25

_________________________

Muaji: Nentor-2012

=========================

Aslani Rejser (Danimark) 10 euro

_________________________

Xhevahir Gjonaj 50 euro

_________________________

Jeton Aliu 25 euro

_________________________

Sponzor gjeneral

VideoKlipe


Kliko ne kto ikona per ta ndegjuar radion:
Winamp windows Media Player Real Player

Dergo Urimet tuaj ne Radio Mitrovica


Fluturime nga Zvicra Kërko Fluturime te lira për Kosove Dizajn:KosovaPLUS
All Rights Reserved RadioMitrovica.eu

By continuing to use the site, you agree to the use of cookies. more information

The cookie settings on this website are set to "allow cookies" to give you the best browsing experience possible. If you continue to use this website without changing your cookie settings or you click "Accept" below then you are consenting to this.

Close