Publikuar me datën: Sun, Feb 27th, 2011

Gruevski: Zgjedhje me, ose pa opozitën

Shkup, 27 shkurt – Kryetari i VMRO-DPMNE-së Nikolla Gruevski është i vendosur ta çojë vendin  në zgjedhje të parakohshme parlamentare, me ose pa opozitën. Gruevski porositi sot oponentin e tij, kryetarin e LSDM-së, Branko Cërvenkovski, që t’i japë fund truqeve të tij dhe t’i pastrojë dilemat lidhur me zgjedhjet. “Ne do të mbetemi në qëllimin tonë që të zhvillohen zgjedhje të parakohshme, në të cilat do të pastrohen të gjitha dilemat e krijuara, përkatësisht që t’i jepet fund dëmit që Cërvenkovski i bën shtetit, i cili e vendosë në hipotekë shtetin dhe partinë e vet”, tha lideri i VMRO-DPMNE-së.  Propozimin e tij për zgjedhje të menjëhershme, Gruevski e arsyetoi me atë që deputetët e LSDM-së në Kuvend tërë kohën kërkonin zgjedhje. “Kërkoi zgjedhje të parakohshme menjëherë, edhe ai edhe njerëzit e tij, me fanella të verdha në Kuvend… Ja zgjedhje të parakohshme menjëherë. U thamë kë të duan të thërrasin për mbikëqyrës, OSBE-në, faktorin ndërkombëtar, kë të dëshirojë ai, le të dalin, nga pesë kërkesat, katër i plotësuam, njërën nuk mundemi, pasi nuk është në kompetencën tonë, por të gjykatës, të mos aktrojnë dhe të mos mendojnë arsye për të mos dalë në zgjedhje. Të qartë e kam se kanë frikë se do të humbin, por ajo është demokracia”, tha Gruevski.

Ndihmo Radio zeri mitrovices


Kontribuesit qe ndihmuan

Radio zeri Mitrovices ne menyr vullnetare

=========================

Muaji: Korik-2011

=========================

Gzim Koadralia 50 euro

_________________________

Hashim Kryeziu 35 euro

_________________________

Naser Xani 25

_________________________

Sami Zeneli 10 euro

=========================

Muaji: Janar-2012

=========================

Ilaz Azemi 40 euro

_________________________

Sami Zeneli 25 euro

_________________________

Naser Xani 25

_________________________

ERISA 15 euro

=========================

Muaji: Shkurt-2012

=========================

Gzim Halili 150 euro

_________________________

Xhafer Gjaka 50 euro

_________________________

Enver Hajzeri 25

_________________________

Muaji: Nentor-2012

=========================

Aslani Rejser (Danimark) 10 euro

_________________________

Xhevahir Gjonaj 50 euro

_________________________

Jeton Aliu 25 euro

_________________________

Sponzor gjeneral

VideoKlipe


Kliko ne kto ikona per ta ndegjuar radion:
Winamp windows Media Player Real Player

Dergo Urimet tuaj ne Radio Mitrovica


Fluturime nga Zvicra Kërko Fluturime te lira për Kosove Dizajn:KosovaPLUS
All Rights Reserved RadioMitrovica.eu

By continuing to use the site, you agree to the use of cookies. more information

The cookie settings on this website are set to "allow cookies" to give you the best browsing experience possible. If you continue to use this website without changing your cookie settings or you click "Accept" below then you are consenting to this.

Close