Publikuar me datën: Sat, May 14th, 2011

Flamujt ishin në tavolinë, kush i hoq nga fotot

Prishtinë, 14 maj – Borislav Stefanoviq nuk është sikur qeveritarët tjerë serbë. Ai nuk braktis tryezat ku Serbia dhe Kosova përfaqësohen në mënyrë të barabartë, sikur kanë bërë shumë ministra serbë.
Këtë e ka dëshmuar të enjten, kur nuk është pritur në Kosovë si një mysafir privat. Atij i ishte bërë pritje e karakterit shtetëror.
Në tryezën rreth së cilës kanë diskutuar të enjten dy zëvendëskryeministrat kosovarë, Hajredin Kuçi e Edita Tahiri, ishte vënë flamuri i Serbisë, përbri atij të Kosovës. Një nga këto fotografi e ka siguruar “Koha Ditore” të premten.
Dy simbolet përfaqësuese shtetërore përbri njëri-tjetrit nuk ishin parë në fotografitë e publikuara pas takimeve. Pjesa ku shihen flamujt ishte censuruar.
Takimet e Kuçit dhe Tahirit me kreun e delegacionit të Serbisë në dialogun me Kosovën qenë mbajtur shumë larg medias. Fotoreporterët dhe gazetarët nuk ishin lënë të hynin për të marrë pamje, sikur që nuk ka pasur as prononcime për gazetarë. Po kështu, nuk ishin paralajmëruar as takimet.
Pas tyre, dy komunikata për media kanë lëshuar kabinetet e zëvendëskryeministrave. Atyre ua kishin bashkëngjitur edhe nga një fotografi, që nuk ishin sikur ato që dërgoheshin zakonisht. Ishin prerë në pjesën e poshtme dhe zëvendëskryeministrat me Stefanoviqin shiheshin vetëm nga supet e sipër.

Ndihmo Radio zeri mitrovices


Kontribuesit qe ndihmuan

Radio zeri Mitrovices ne menyr vullnetare

=========================

Muaji: Korik-2011

=========================

Gzim Koadralia 50 euro

_________________________

Hashim Kryeziu 35 euro

_________________________

Naser Xani 25

_________________________

Sami Zeneli 10 euro

=========================

Muaji: Janar-2012

=========================

Ilaz Azemi 40 euro

_________________________

Sami Zeneli 25 euro

_________________________

Naser Xani 25

_________________________

ERISA 15 euro

=========================

Muaji: Shkurt-2012

=========================

Gzim Halili 150 euro

_________________________

Xhafer Gjaka 50 euro

_________________________

Enver Hajzeri 25

_________________________

Muaji: Nentor-2012

=========================

Aslani Rejser (Danimark) 10 euro

_________________________

Xhevahir Gjonaj 50 euro

_________________________

Jeton Aliu 25 euro

_________________________

Sponzor gjeneral

VideoKlipe


Kliko ne kto ikona per ta ndegjuar radion:
Winamp windows Media Player Real Player

Dergo Urimet tuaj ne Radio Mitrovica


Fluturime nga Zvicra Kërko Fluturime te lira për Kosove Dizajn:KosovaPLUS
All Rights Reserved RadioMitrovica.eu

By continuing to use the site, you agree to the use of cookies. more information

The cookie settings on this website are set to "allow cookies" to give you the best browsing experience possible. If you continue to use this website without changing your cookie settings or you click "Accept" below then you are consenting to this.

Close