Publikuar me datën: Mon, Oct 31st, 2011

Fatos Ashiku nga Besëlidhja e re Shqiptare – THIRRJE…

Fatos Ashiku
THIRRJE…Popull i Kosoves dhe mbare Shqiperise i organizuar apo jo ne organizata apo ne grupime shoqerore…! Ka ardhur casti historik qe ne Mitrovice te jepet shembulli se si nje popull ne te drejten sovrane te dale ne mbrojtje te lirise pavaresise se trojeve te veta…Paraqitja aspak dinjitoze e UNMIKUT ..KFORIT dhe vete qeverise atje, eshte deshmi se ne paskene po luhet skenari i ka koheshem paralajmeruar i ndarjes se veriut .Ju behet thirrje te coheni dhe te shkoni atje: te demostroni papajtueshmerine tuaj me kete qendrim aspak te devoteshem per nje komb ne ringritje.Te jete kjo deshmia e pare e shprehjes se asaje: qe Ne jemi ngritur dhe nuk ulemi me pa vendosur ne tere trojet tona sovranitetin qe na perket si popull, cdo vonese, cdo dileme e sotme e neserme, eshte nje humbje kohe per Ne dhe nje dhenje kohe e frymemarrje per shovinizmin qe eshte hedhur ne ekspasion ne grahmat e fuindit te tij….!O SOT O KURRE ..!BESELIDHJEA E RE KOMBTARE SHQIPTARE.

Ndihmo Radio zeri mitrovices


Kontribuesit qe ndihmuan

Radio zeri Mitrovices ne menyr vullnetare

=========================

Muaji: Korik-2011

=========================

Gzim Koadralia 50 euro

_________________________

Hashim Kryeziu 35 euro

_________________________

Naser Xani 25

_________________________

Sami Zeneli 10 euro

=========================

Muaji: Janar-2012

=========================

Ilaz Azemi 40 euro

_________________________

Sami Zeneli 25 euro

_________________________

Naser Xani 25

_________________________

ERISA 15 euro

=========================

Muaji: Shkurt-2012

=========================

Gzim Halili 150 euro

_________________________

Xhafer Gjaka 50 euro

_________________________

Enver Hajzeri 25

_________________________

Muaji: Nentor-2012

=========================

Aslani Rejser (Danimark) 10 euro

_________________________

Xhevahir Gjonaj 50 euro

_________________________

Jeton Aliu 25 euro

_________________________

Sponzor gjeneral

VideoKlipe


Kliko ne kto ikona per ta ndegjuar radion:
Winamp windows Media Player Real Player

Dergo Urimet tuaj ne Radio Mitrovica


Fluturime nga Zvicra Kërko Fluturime te lira për Kosove Dizajn:KosovaPLUS
All Rights Reserved RadioMitrovica.eu

By continuing to use the site, you agree to the use of cookies. more information

The cookie settings on this website are set to "allow cookies" to give you the best browsing experience possible. If you continue to use this website without changing your cookie settings or you click "Accept" below then you are consenting to this.

Close