Publikuar me datën: Wed, Feb 10th, 2010

Ende pak të përzgjedhur për Eurosong

Oslo, 10 shkurt – Shqipëria, Zvicra, Bosnjë- Hercegovina, Finlanda, Norvegjia, Danimarka, Holanda dhe Islanda janë shtetet që tashmë kanë përzgjedhur interpretuesit e tyre dhe këngët me të cilat ata do të paraqiten në edicionin e sivjetshëm të “Eurosong”, përderisa Belgjika, Bullgaria, Ukraina, Izraeli dhe Turqia kanë përzgjedhur vetëm

interpretuesit. Shumica e shteteve, në mesin e të cilave edhe Shqipëria, e cila tashmë ka zgjedhur interpretuesen për këtë vit, këngëtaren Juliana Pasha, do të duhej të përzgjedhë edhe veprën e kompozuar gjatë shkurtit dhe marsit për shkak se afati i fundit për të dorëzuar kompozicionin është data 21 mars. Më 22 mars, në Oslo do të mbahet takimi i shefave të delegacionit në të cilin do të hidhet shorti për mënyrën se kush do të këndojë së pari..

Ndihmo Radio zeri mitrovices


Kontribuesit qe ndihmuan

Radio zeri Mitrovices ne menyr vullnetare

=========================

Muaji: Korik-2011

=========================

Gzim Koadralia 50 euro

_________________________

Hashim Kryeziu 35 euro

_________________________

Naser Xani 25

_________________________

Sami Zeneli 10 euro

=========================

Muaji: Janar-2012

=========================

Ilaz Azemi 40 euro

_________________________

Sami Zeneli 25 euro

_________________________

Naser Xani 25

_________________________

ERISA 15 euro

=========================

Muaji: Shkurt-2012

=========================

Gzim Halili 150 euro

_________________________

Xhafer Gjaka 50 euro

_________________________

Enver Hajzeri 25

_________________________

Muaji: Nentor-2012

=========================

Aslani Rejser (Danimark) 10 euro

_________________________

Xhevahir Gjonaj 50 euro

_________________________

Jeton Aliu 25 euro

_________________________

Sponzor gjeneral

VideoKlipe


Kliko ne kto ikona per ta ndegjuar radion:
Winamp windows Media Player Real Player

Dergo Urimet tuaj ne Radio Mitrovica


Fluturime nga Zvicra Kërko Fluturime te lira për Kosove Dizajn:KosovaPLUS
All Rights Reserved RadioMitrovica.eu

By continuing to use the site, you agree to the use of cookies. more information

The cookie settings on this website are set to "allow cookies" to give you the best browsing experience possible. If you continue to use this website without changing your cookie settings or you click "Accept" below then you are consenting to this.

Close