Publikuar me datën: Tue, Nov 29th, 2011

Edi Rama feston 29 nëntorin

Kryetari i Partisë Socialiste Edi Rama përkujtoi 29 Nëntorin, Ditën e Çlirimit të Shqipërisë, duke vendosur bashkë me deputetë dhe përfaqësues të së majtës shqiptare, kurora me lule te monumenti “Nënë Shqipëri” në kryeqytet.

“29 Nëntori është dita e triumfit mbi të keqen”, tha ndër të tjera kreu socialist.

E majta kujton të rënët për Çlirimin e Atdheut më 29 Nëntor, ndërsa e djathta zhvillon ceremoni për nder të tyre një ditë më parë. Por edhe pse është pjesë e koalicionit të djathtë, kreu i Lëvizjes Socialiste për Integrim Ilir Meta, me anëtarë të qeverisë dhe përfaqësues të kësaj force nderuan të rënët për çlirimin e atdheut duke vendosur kurora me lule në monumentin “Nënë Shqipëri”.

“28-29 Nëntori janë dy ditët më të rëndësishme në historinë tonë. 29 Nëntori është një ditë jashtëzakonisht e rëndësishme, pasi ka qenë fitorja e luftës Anti Fashiste Nacional Clirimtare, ka qenë reshtimi shumë i mencur i partizantëve shqiptarë kunder se keqes”, tha Meta.

Sipas tij, datën e atyre që kanë luftuar për clirimin e vendit nuk mund ta vendosin gjeneratat e mëvonshme, aq më tepër partitë politike.

Ndihmo Radio zeri mitrovices


Kontribuesit qe ndihmuan

Radio zeri Mitrovices ne menyr vullnetare

=========================

Muaji: Korik-2011

=========================

Gzim Koadralia 50 euro

_________________________

Hashim Kryeziu 35 euro

_________________________

Naser Xani 25

_________________________

Sami Zeneli 10 euro

=========================

Muaji: Janar-2012

=========================

Ilaz Azemi 40 euro

_________________________

Sami Zeneli 25 euro

_________________________

Naser Xani 25

_________________________

ERISA 15 euro

=========================

Muaji: Shkurt-2012

=========================

Gzim Halili 150 euro

_________________________

Xhafer Gjaka 50 euro

_________________________

Enver Hajzeri 25

_________________________

Muaji: Nentor-2012

=========================

Aslani Rejser (Danimark) 10 euro

_________________________

Xhevahir Gjonaj 50 euro

_________________________

Jeton Aliu 25 euro

_________________________

Sponzor gjeneral

VideoKlipe


Kliko ne kto ikona per ta ndegjuar radion:
Winamp windows Media Player Real Player

Dergo Urimet tuaj ne Radio Mitrovica


Fluturime nga Zvicra Kërko Fluturime te lira për Kosove Dizajn:KosovaPLUS
All Rights Reserved RadioMitrovica.eu

By continuing to use the site, you agree to the use of cookies. more information

The cookie settings on this website are set to "allow cookies" to give you the best browsing experience possible. If you continue to use this website without changing your cookie settings or you click "Accept" below then you are consenting to this.

Close