Publikuar me datën: Wed, Mar 30th, 2011

Ecën i paralizuari, kisha shpall mrekullinë

Kisha Katolike njohu sot si mrekulli shërimin e pashpjegueshëm të një burri, i cili prej kohësh nuk mund të lëvizte këmbën e majtë, për shkak të një forme të rëndë të hernia-diskalis.

Mrekullia ndodhi edhe një herë në vendin e quajtur Shën Mëria e Lourdes, në një lokalitet në Francë, të njohur për fuqitë e tij të pashpjegueshme shëruese.

Serge Francois u zhyt në vitin 2002 në ujin e shenjtë. Fillimisht, ai ndieu një dhembje të padurueshme në këmbë, pastaj një ndjesi të thellë lehtësimi dhe një të nxehtë të papritur që i përfshiu gjymturën.

Në daljen nga uji, ai ishte në gjendje të ecte përsëri pa asnjë lloj problemi. U desh të kalonte një dekadë, gjatë së cilës u shqyrtua çdo mundësi shkencore dhe mjekësore, por asnjë mjek në botë nuk ishte në gjendje të jepte një përgjigje.

Në këtë vend të shenjtë, janë 68 numri i mrekullive të njohura nga kisha, por rastet e pashpjegueshme të shërimit, në disa raste edhe nga sëmundje të pashërueshme si tumoret, llogariten në mbi 7 000.

Ndihmo Radio zeri mitrovices


Kontribuesit qe ndihmuan

Radio zeri Mitrovices ne menyr vullnetare

=========================

Muaji: Korik-2011

=========================

Gzim Koadralia 50 euro

_________________________

Hashim Kryeziu 35 euro

_________________________

Naser Xani 25

_________________________

Sami Zeneli 10 euro

=========================

Muaji: Janar-2012

=========================

Ilaz Azemi 40 euro

_________________________

Sami Zeneli 25 euro

_________________________

Naser Xani 25

_________________________

ERISA 15 euro

=========================

Muaji: Shkurt-2012

=========================

Gzim Halili 150 euro

_________________________

Xhafer Gjaka 50 euro

_________________________

Enver Hajzeri 25

_________________________

Muaji: Nentor-2012

=========================

Aslani Rejser (Danimark) 10 euro

_________________________

Xhevahir Gjonaj 50 euro

_________________________

Jeton Aliu 25 euro

_________________________

Sponzor gjeneral

VideoKlipe


Kliko ne kto ikona per ta ndegjuar radion:
Winamp windows Media Player Real Player

Dergo Urimet tuaj ne Radio Mitrovica


Fluturime nga Zvicra Kërko Fluturime te lira për Kosove Dizajn:KosovaPLUS
All Rights Reserved RadioMitrovica.eu

By continuing to use the site, you agree to the use of cookies. more information

The cookie settings on this website are set to "allow cookies" to give you the best browsing experience possible. If you continue to use this website without changing your cookie settings or you click "Accept" below then you are consenting to this.

Close