Publikuar me datën: Sat, Jun 5th, 2010

Dodik: Hyseni po sheh ëndrra

Banjallukë, 5 qershor – Kryeministri i Republikës Serbe të Bosnjës, Milorad Dodik e ka hedhur poshtë deklaratën e shefit të diplomacisë kosovare Skender Hyseni, i cili për një të përditshme të Sarajevës, ditë më parë, ka thënë se Bosnja e Hercegovina së shpejti do të njohë pavarësinë e Kosovës. Dodik ka thënë se paralajmërimi i shefit të diplomacisë kosovare për njohjen e Kosovës nga Bosnja është një iluzion. Sipas Dodikut, “këto janë ëndrra të shkreta të një ministri të një shteti të vetëshpallur dhe jolegal – të cilat nuk duhet kuptuar seriozisht”. Dodik ka thënë se nuk ka biseduar me përfaqësuesit tjerë të pushtetit në Bosnje e Hercegovinë rreth kësaj teme sepse, siç tha ai, qëndrimi i Republikës Serbe të Bosnjës është më se i qartë dhe i njohur.

Ndihmo Radio zeri mitrovices


Kontribuesit qe ndihmuan

Radio zeri Mitrovices ne menyr vullnetare

=========================

Muaji: Korik-2011

=========================

Gzim Koadralia 50 euro

_________________________

Hashim Kryeziu 35 euro

_________________________

Naser Xani 25

_________________________

Sami Zeneli 10 euro

=========================

Muaji: Janar-2012

=========================

Ilaz Azemi 40 euro

_________________________

Sami Zeneli 25 euro

_________________________

Naser Xani 25

_________________________

ERISA 15 euro

=========================

Muaji: Shkurt-2012

=========================

Gzim Halili 150 euro

_________________________

Xhafer Gjaka 50 euro

_________________________

Enver Hajzeri 25

_________________________

Muaji: Nentor-2012

=========================

Aslani Rejser (Danimark) 10 euro

_________________________

Xhevahir Gjonaj 50 euro

_________________________

Jeton Aliu 25 euro

_________________________

Sponzor gjeneral

VideoKlipe


Kliko ne kto ikona per ta ndegjuar radion:
Winamp windows Media Player Real Player

Dergo Urimet tuaj ne Radio Mitrovica


Fluturime nga Zvicra Kërko Fluturime te lira për Kosove Dizajn:KosovaPLUS
All Rights Reserved RadioMitrovica.eu

By continuing to use the site, you agree to the use of cookies. more information

The cookie settings on this website are set to "allow cookies" to give you the best browsing experience possible. If you continue to use this website without changing your cookie settings or you click "Accept" below then you are consenting to this.

Close