Publikuar me datën: Tue, Jan 25th, 2011

Delegacioni kosovar jozyrtarisht, pa të drejtë adresimi

Strasburg, 25 janar –  Delegacionit kosovar nuk i është lejuar pjesëmarrja zyrtare dhe as adresimi në punimet e Asamblesë, ndonëse ka pasur përpjekje për t’u arritur një gjë e tillë. Burime të gazetës kanë bërë të ditur se ka pasur përfshirje edhe të vetë qeveritarëve turq, që një gjë e tillë të arrihet, por fakti që një pjesë e konsiderueshme e shteteve anëtare të Këshillit të Evropës nuk e njohin pavarësinë e Kosovës ka pamundësuar një gjë të tillë.
Të hënën në ndërtesën e Këshillit të Evropës ka qëndruar ministri në largim i Arsimit, Enver Hoxhaj, ndërkaq që të martën atij, pritet t’i bashkohen edhe anëtarët e Kryesisë së përbërjes së fundit të Kuvendit të Kosovës, Xhavit Haliti dhe Ibrahim Gashi.
Ministri Hoxhaj ka pasur disa takime me përfaqësues të shteteve që e mbështesin pavarësinë e Kosovës, nga të cilët ka kërkuar mbështetjen në disa qëllime që Qeveria e Kosovës ka në raport me pretendimet e Martyt.
“Ne kemi kërkuar që Martyt t’i kërkohet dorëzimi i provave në EULEX dhe që të nisë një hetim sa më i shpejtë nga EULEX-i”, ka thënë Hoxhaj.
Të hënën sekretariatit të Këshillit të Evropës i është dorëzuar edhe peticioni me nënshkrimet mbi 250 mijë shqiptarëve që kundërshtojnë raportin e Martyt. Dorëzimin e peticionit e ka bërë kryetari i organizatës së veteranëve të luftës, Muharrem Xhemajli.

Ndihmo Radio zeri mitrovices


Kontribuesit qe ndihmuan

Radio zeri Mitrovices ne menyr vullnetare

=========================

Muaji: Korik-2011

=========================

Gzim Koadralia 50 euro

_________________________

Hashim Kryeziu 35 euro

_________________________

Naser Xani 25

_________________________

Sami Zeneli 10 euro

=========================

Muaji: Janar-2012

=========================

Ilaz Azemi 40 euro

_________________________

Sami Zeneli 25 euro

_________________________

Naser Xani 25

_________________________

ERISA 15 euro

=========================

Muaji: Shkurt-2012

=========================

Gzim Halili 150 euro

_________________________

Xhafer Gjaka 50 euro

_________________________

Enver Hajzeri 25

_________________________

Muaji: Nentor-2012

=========================

Aslani Rejser (Danimark) 10 euro

_________________________

Xhevahir Gjonaj 50 euro

_________________________

Jeton Aliu 25 euro

_________________________

Sponzor gjeneral

VideoKlipe


Kliko ne kto ikona per ta ndegjuar radion:
Winamp windows Media Player Real Player

Dergo Urimet tuaj ne Radio Mitrovica


Fluturime nga Zvicra Kërko Fluturime te lira për Kosove Dizajn:KosovaPLUS
All Rights Reserved RadioMitrovica.eu

By continuing to use the site, you agree to the use of cookies. more information

The cookie settings on this website are set to "allow cookies" to give you the best browsing experience possible. If you continue to use this website without changing your cookie settings or you click "Accept" below then you are consenting to this.

Close