Publikuar me datën: Mon, Sep 19th, 2011

De Marnhac: Bllokadat po ju dëmtojnë

Shefi i EULEX-it, Xavier de Marnhac dhe ambasadori amerikan në Kosovë, Christopher Dell, kanë vizituar të hënën pikat 1 dhe 31 në Jarinje dhe Brnjak, ku ka takuar pjesëtarët e EULEX-it, KFOR-it, Policisë së Kosovës dhe personelin e Doganave të Kosovës. Në një njoftim të EULEX-it thuhet se De Marnhac qmoi punën e EULEX-it dhe shprehu vlerësimin e tij për mbështetjen e siguruar nga KFOR-i.

“Policia dhe Doganat e EULEX-it, janë duke punuar ngushtë me ushtarët e KFOR-it dhe janë këtu për të mbështetur sundimin e ligjit në këtë pjesë të Kosovës. I përgëzoj për përkushtimin dhe punën e tyre në këto rrethana të vështira”, ka thënë Marnhac.

 

Të dyja pikat kufitare e doganore janë teknikisht të gatshme që të jenë plotësisht operacionale, por barrikadat e vendosura po e pengojnë hapjen e pikave.
Me këtë rast, De Marnhac ka bërë thirrje për heqjen e barrikadave.
“Kjo gjë po i dëmton qytetarët. Ne e kemi bërë këtë veprim për të përmirësuar fluksin e mallrave dhe të qytetarëve dhe mendoj se çdo hap që e pengon këtë, është kundër popullatës”, ka thënë kreu i EULEX-it.

 

Bashkësia ndërkombëtare, përfshirë BE-në dhe NATO-n, janë duke mbështetur përpjekjet për rivendosjen e marrëdhënieve normale tregtare dhe heqjen e embargove.

Ndihmo Radio zeri mitrovices


Kontribuesit qe ndihmuan

Radio zeri Mitrovices ne menyr vullnetare

=========================

Muaji: Korik-2011

=========================

Gzim Koadralia 50 euro

_________________________

Hashim Kryeziu 35 euro

_________________________

Naser Xani 25

_________________________

Sami Zeneli 10 euro

=========================

Muaji: Janar-2012

=========================

Ilaz Azemi 40 euro

_________________________

Sami Zeneli 25 euro

_________________________

Naser Xani 25

_________________________

ERISA 15 euro

=========================

Muaji: Shkurt-2012

=========================

Gzim Halili 150 euro

_________________________

Xhafer Gjaka 50 euro

_________________________

Enver Hajzeri 25

_________________________

Muaji: Nentor-2012

=========================

Aslani Rejser (Danimark) 10 euro

_________________________

Xhevahir Gjonaj 50 euro

_________________________

Jeton Aliu 25 euro

_________________________

Sponzor gjeneral

VideoKlipe


Kliko ne kto ikona per ta ndegjuar radion:
Winamp windows Media Player Real Player

Dergo Urimet tuaj ne Radio Mitrovica


Fluturime nga Zvicra Kërko Fluturime te lira për Kosove Dizajn:KosovaPLUS
All Rights Reserved RadioMitrovica.eu

By continuing to use the site, you agree to the use of cookies. more information

The cookie settings on this website are set to "allow cookies" to give you the best browsing experience possible. If you continue to use this website without changing your cookie settings or you click "Accept" below then you are consenting to this.

Close