Publikuar me datën: Sun, Dec 12th, 2010

Dalja nën 50 për qind, LDK-ja thotë se prin

Prishtinë, 12 dhjetor – Në konferencën e sotme të katërt për media, Komisioni Qendror i Zgjedhjeve kumtoi për mbylljen e vendvotimeve dhe për pjesëmarrjen e 779 mijë votuesve, ose 47, 80 për qind nga numri i përgjithshëm i zgjedhësve të regjistruar në lista.
Natyrisht, këto janë rezultate paraprake, pasi ato definitive pritet të jepen më vonë.

Pak para kësaj, edhe në selinë e LDK-së u mbajt një konferencë për gazetarë, ku Arben Gashi njoftoi gazetarët se pas 30 për qind të votave të numëruara partia e tij prin me 4-5 për qind diferencë në krahasim me PDK-në. I pyetur nga gazetarët se në cilat komuna prin LDK-ja, ai u përgjigj se prin në shumicën e komunave të Kosovës. Njëherësh, Gashi u tregua dyshues ndaj rezultateve tejet të larta të daljes zë zgjedhësve në komunën e Skenderajt dhe atë të Drenasit, duke shtuar se kjo duhet të hetohet.

Ndihmo Radio zeri mitrovices


Kontribuesit qe ndihmuan

Radio zeri Mitrovices ne menyr vullnetare

=========================

Muaji: Korik-2011

=========================

Gzim Koadralia 50 euro

_________________________

Hashim Kryeziu 35 euro

_________________________

Naser Xani 25

_________________________

Sami Zeneli 10 euro

=========================

Muaji: Janar-2012

=========================

Ilaz Azemi 40 euro

_________________________

Sami Zeneli 25 euro

_________________________

Naser Xani 25

_________________________

ERISA 15 euro

=========================

Muaji: Shkurt-2012

=========================

Gzim Halili 150 euro

_________________________

Xhafer Gjaka 50 euro

_________________________

Enver Hajzeri 25

_________________________

Muaji: Nentor-2012

=========================

Aslani Rejser (Danimark) 10 euro

_________________________

Xhevahir Gjonaj 50 euro

_________________________

Jeton Aliu 25 euro

_________________________

Sponzor gjeneral

VideoKlipe


Kliko ne kto ikona per ta ndegjuar radion:
Winamp windows Media Player Real Player

Dergo Urimet tuaj ne Radio Mitrovica


Fluturime nga Zvicra Kërko Fluturime te lira për Kosove Dizajn:KosovaPLUS
All Rights Reserved RadioMitrovica.eu

By continuing to use the site, you agree to the use of cookies. more information

The cookie settings on this website are set to "allow cookies" to give you the best browsing experience possible. If you continue to use this website without changing your cookie settings or you click "Accept" below then you are consenting to this.

Close