Publikuar me datën: Fri, Sep 30th, 2011

Christopher Hill kthehet në Prishtinë

E kujtoni me siguri amerikanin Chris Hill. Ai gjatë kohës së luftës vizitonte shpesh Kosovën, madje takohej me liderët ushtarak të UÇK-së, në mesin e tyre edhe Hashim Thaçi. Mirëpo Hill pas shumë vitesh konkretisht sot u taku sërish më Thaçin në zyrën e tij të kryeministrit. Ky i fundi u përkujdes që t’ia shpjegoj siutatën në Kosovë, derisa nuk ia la pa ia treguar edhe deklaratën e shpalljes së pavarësisë.

Përmes një komunikate të Qeverisë thuhet se ambasadori Hill e falënderoi kryeministrin për mikpritjen e ngrohtë, si dhe e uroi për arritjet e Kosovës. Ai ka përgëzuar kryeministrin Hashim Thaçi për arritjet në angazhimet e tij në krijimin e klimës së mirë politike në vend dhe për bashkëpunimin me partitë opozitare.

Ndihmo Radio zeri mitrovices


Kontribuesit qe ndihmuan

Radio zeri Mitrovices ne menyr vullnetare

=========================

Muaji: Korik-2011

=========================

Gzim Koadralia 50 euro

_________________________

Hashim Kryeziu 35 euro

_________________________

Naser Xani 25

_________________________

Sami Zeneli 10 euro

=========================

Muaji: Janar-2012

=========================

Ilaz Azemi 40 euro

_________________________

Sami Zeneli 25 euro

_________________________

Naser Xani 25

_________________________

ERISA 15 euro

=========================

Muaji: Shkurt-2012

=========================

Gzim Halili 150 euro

_________________________

Xhafer Gjaka 50 euro

_________________________

Enver Hajzeri 25

_________________________

Muaji: Nentor-2012

=========================

Aslani Rejser (Danimark) 10 euro

_________________________

Xhevahir Gjonaj 50 euro

_________________________

Jeton Aliu 25 euro

_________________________

Sponzor gjeneral

VideoKlipe


Kliko ne kto ikona per ta ndegjuar radion:
Winamp windows Media Player Real Player

Dergo Urimet tuaj ne Radio Mitrovica


Fluturime nga Zvicra Kërko Fluturime te lira për Kosove Dizajn:KosovaPLUS
All Rights Reserved RadioMitrovica.eu

By continuing to use the site, you agree to the use of cookies. more information

The cookie settings on this website are set to "allow cookies" to give you the best browsing experience possible. If you continue to use this website without changing your cookie settings or you click "Accept" below then you are consenting to this.

Close