Nacionalisti Ndue Perlleshi ( 1908-1949 ) ra dëshmor me ëndrrën e pashuar për Shqipërinë Etnike

Nacionalisti Ndue Perlleshi ( 1908-1949 ) ra dëshmor me ëndrrën e pashuar për Shqipërinë Etnike Tomë Mrijaj Para dy vitëve burri i motrës Hil Perlleshi mbasi u kthye nga vizita në Kosovë, më dha një lajm shumë të mirë. Ai ndër të tjera më tha se ishte takuar me Kryetarin e Komunës së Klinës zotni Sokol Bashotën, i cili i kishte More...

by | Published 4 years ago
By On Monday, May 23rd, 2016
0 Comments

INTERVISTË ME STUDIUESEN E RE NGA SHKODRA, MR. LEONORA LAÇI

INTERVISTË   ME  STUDIUESEN E RE NGA SHKODRA, MR. LEONORA LAÇI           VEPRIMTARIA E MËRGATËS DUHET TË ZËRË VENDIN QË I TAKON NË HISTORIOGRAFINË SHQIPTARE   INTERVISTOI: More...

By On Monday, May 23rd, 2016
0 Comments

Sopi & Laçi: Intervistë ekskluzive me arsimtarin Hysen Terziu

POZHERAN Topografia e fshatit Pozheran Fshati Pozheran, është një vendbanim në Komunën e Vitisë dhe sot ndër fshatrat më të mëdhenjë në Kosovë, është fshat rrafshinorë me naltësi mbidetare 495 More...

By On Tuesday, April 5th, 2016
0 Comments

Marjan Sebaj Sopi: Intervistë ekskluzive me studiuesin e shkrimtarin Sarë Gjergji

Marjan Sebaj Sopi: Intervistë ekskluzive me studiuesin e shkrimtarin Sarë Gjergji   Një personalitet i gjithanshëm i jetës publike… Intervistë me PhD. kandidat, Sarë Gjergji, studiues e shkrimtar… Ekskluzive More...

By On Tuesday, April 5th, 2016
0 Comments

Sopi & Laçi: Intervistë me z. Demush Mehmeti

Sopi & Laçi: Intervistë me z. Demush Mehmeti REMNIKU Fshat në komunën e Vitisë, ka një lartësi mbidetare 520 m. Edhe pse ende nuk kemi ndonjë monografi të këtij fshati që supozohet dhe sipas disa More...

By On Friday, April 1st, 2016
0 Comments

Shesim Aparatur për kozmetik studio

                    Shesim Aparatur për kozmetik studio Sorisa – Belex komplet me gjitha paisjet e nevojshme si dhe Shtrat elektrit  Vlera totale te reja 36’000.00 € Jan te perdoruna More...

By koshtovalia On Sunday, March 13th, 2016
0 Comments

Donin të vrisnin Sali Berishën

INTERVISTË /  Ish-truproja i Azem Hajdarit i arratisur nga Shqipëria, rrëfehet në Kosovë: “Haklajt nuk erdhën në Tiranë për Azem Hajdarin”. Marjan Gryka, njeriu më i afërt i Hajdarit deri ditën More...

By On Friday, March 11th, 2016
0 Comments

REFLEKSIONE RRETH LIBRIT “ZEF SHKORRETI – MËSUESI HERO I KOHËS SË TIJ”, I AUTORIT NIKOLLË LOKA

          LIBËR QË PORTRETIZON NJË MËSUES TË PËRKUSHTUAR   Nikollë Loka: “Zef Shkorreti – Mësuesi hero i kohës së tij, botoi EMAL, Tiranë 2015.   Shkruan: Mikel GOJANI Nikollë More...

By On Thursday, February 25th, 2016
0 Comments

LIBËR ME VLERA TË MIRËFILLTA RRETH NDRIÇIMIT TË HISTORISË SË NJË FAMILJE ME TRADITA PËRPARIMTARE DHE ATDHETARE

Refleksione rreth librit “Gjeneza e familjes Mrijaj ndër shekujt (Kujtime), te autorit Tomë Mrijaj   LIBËR ME VLERA TË MIRËFILLTA RRETH NDRIÇIMIT TË HISTORISË SË NJË FAMILJE ME TRADITA PËRPARIMTARE More...

By On Wednesday, January 20th, 2016
0 Comments

SLLATINA E EPËRME – Nazif Laçi: Intervistë me Prof. Nexhmedin Bardhin

SLLATINA E EPËRME – Nazif Laçi: Intervistë me Prof. Nexhmedin Bardhin INTERVISTA Ekskluzive nga Prof. Nazif Laçi Sllatina e Epërme shtrihet 14 kilometra në veriperëndim të Vitisë, në pozitë të rrafshët, More...

By continuing to use the site, you agree to the use of cookies. more information

The cookie settings on this website are set to "allow cookies" to give you the best browsing experience possible. If you continue to use this website without changing your cookie settings or you click "Accept" below then you are consenting to this.

Close