Blogerja amerikane: 75 arsye për të udhëtuar në Shqipëri. Menjëherë!

Për një kohë të gjatë, Shqipëria ka qenë injoruar si destinacion turistik. E kuptoj, shkruante bllogerja amerikane Allison Green sipas eternalarrival.com, shqipëruar nga www.bota.al. Vendit i është dashur të ringrihet. Për vite me radhë, Shqipëria ishte nën një prej regjimeve komuniste totalitare më shtypës në historinë – edhe More...

by koshtovalia | Published 4 years ago
By koshtovalia On Tuesday, October 18th, 2016
0 Comments

Mbi 26 mijë serbë nga veriu pranojnë Republikën e Kosovës

Me gjithë hezitimet, pjesëtarët e komunitetit serb që jetojnë në komunat veriore të Kosovës kohëve të fundit kanë rritur interesimin për t’u pajisur me dokumente të Republikës së Kosovës. Sipas More...

By koshtovalia On Monday, October 17th, 2016
0 Comments

NJË IMAZH QË NA MUNGON

NJË IMAZH QË NA MUNGON E them qartë pikpamjen time. Nuk dua ta shohë më këtë tablo korruptive e tradhëtie! Të flakim tej edhe demagogjinë e maskën e tyre pseudodemokratike, po e zbulojnë fytyren e vetë More...

By koshtovalia On Monday, October 17th, 2016
0 Comments

ENVER HOXHA – SHQIPONJË MALI NË FLUTURIM

#gallery-1 { margin: auto; } #gallery-1 .gallery-item { float: left; margin-top: 10px; text-align: center; width: 33%; } #gallery-1 img { border: 2px solid #cfcfcf; } #gallery-1 More...

By koshtovalia On Monday, October 17th, 2016
0 Comments

Arbitrazh për Trepçën, kërcënon Serbia

Fondi për Zhvillim, të cilin Beogradi e quan pronari me hisen më të madhe në Trepçë, 55 për qind të saj, të premten e ka njoftuar AKP-në dhe zyrtarët në Kosovë se pajtohet me ofertën e njëanshme More...

By koshtovalia On Saturday, October 15th, 2016
0 Comments

Leonora Murra tregon për emocionet që pati kur fotografoi Enver Hoxhën

Kuti shkrepësesh të lidhura me filispanjë, dylbitë dhe aparaturat e babait ushtarak do të zgjonin tek një vajze 6-vjeçare pasionin, i cili do ta shoqëronte për gjithë jetën. Sot Leonora Murra numëron More...

By koshtovalia On Saturday, October 15th, 2016
0 Comments

Me kërkes të shqipetareve,Artistja Linda Morina ftohet ne diskoteken me te madhe në Gjermoni!

Linda Morina premton atmosfer 100%  More...

By koshtovalia On Saturday, October 15th, 2016
0 Comments

Tmava: Ligji s’është perfekt, por e ringjallë “Trepçën”

Lajm të mirë e ka quajtur drejtori i “Trepçës”, Ahmet Tmava, miratimin e Ligjit për gjigantin ekonomik të Kosovës. Duke folur në “Interaktiv” të KTV-së, ai ka thënë se deri te ky Ligj janë bërë More...

By koshtovalia On Wednesday, October 5th, 2016
0 Comments

Stop dialogut me Serbinë deri në lirimin e Thaçit

Komisioni për Punë të Brendshme është mbledhur për të diskutuar çështjen e arrestimit të drejtorit të Policisë së Kosovës në Mitrovicë Nehat Thaçi, nga Policia e Serbisë. Deputetja e PDK-së, Ganimete More...

By koshtovalia On Wednesday, October 5th, 2016
0 Comments

Bahtiri: Qeveria të ndërpresë dialogun me Serbinë deri në lirimin e Thaçit

Punëtorët e Administratës komunale të Mitrovicës të prirë nga kryetari Agim Bahtiri, mbajtën një tubim protestues në oborrin e komunës, me ç’rast kërkuan lirimin e menjëhershëm të drejtorit të More...

By continuing to use the site, you agree to the use of cookies. more information

The cookie settings on this website are set to "allow cookies" to give you the best browsing experience possible. If you continue to use this website without changing your cookie settings or you click "Accept" below then you are consenting to this.

Close