Ibra hyn në histori të PSG-së

Zlatan Ibrahimoviq është bërë golashënuesi më i mirë në histori të Paris Saint-Germainit pas dy golave kundër Marseillet. Reprezentuesi suedez shënoi dy herë në takimi që PSG po e zhvillon ndaj Marseillet për të kaluar legjendën e klubit Pauletan që mbante rekordin. Ibra realizoi golin e 109-të dhe të 110-të për PSG-në duke hyrë More...

by koshtovalia | Published 5 years ago
By koshtovalia On Monday, May 11th, 2015
0 Comments

Barça e kompletuar, rikthehet edhe Mathieu

Barcelona do të jetë e kompletuar në ndeshjen e dytë ndaj Bayern Munchen në Champions League. Mbrojtësi Jeremy Mathieu, i cili mungoi në ndeshjen e parë për shkak të një problemi me thembër është rikthyer More...

By koshtovalia On Tuesday, May 5th, 2015
0 Comments

Pirlo: Fitorja ndaj Realit mesazh për kundërshtarët

Andrea Pirlo ka thënë se Juventusi “dërgoi një mesazh se ne jemi këtu dhe se ne e duam finalen”, pasi mposhtën Real Madridin në Torino. Në ndeshjen e parë golat i shënuan Alvaro Morata e Carlos Tevez More...

By koshtovalia On Thursday, August 21st, 2014
0 Comments

SHAQIRI NË KOPERTINËN E ‘FIFA 15’

Derisa ende nuk e ka definuar të ardhmen, Xherdan Shaqiri vazhdon të jetë aktiv në botën komerciale. Futbollisti kosovar do të jetë një ndër dy figurat kryesore të video-lojës ‘FIFA 15’, për versionin More...

By koshtovalia On Thursday, August 21st, 2014
0 Comments

BEHRAMI: JA PSE E ZGJODHA HAMBURGUN

Mesfushori kosovar tregon se pse pranoi ofertën e Hamburgut dhe shpalos objektivat për edicionin e ri. Mund të shkonte te Atletico Madridi apo Interi. Dy skuadra më të njohura se Hamburgu. Por, e zgjodhi këtë More...

By koshtovalia On Monday, August 18th, 2014
0 Comments

FITOJNË HAJVALIA, TREPÇA E VËLLAZNIMI

Besa dhe Trepça ’89 në përballjen e parë të këtij sezoni, kanë ndarë pikët duket luajtur me rezultat 3-3, të dielën në “Shahin Haxhiislami” të Pejës. Përballja mes pejanëve dhe mitrovicasve More...

By koshtovalia On Monday, August 18th, 2014
0 Comments

ETO NË ARSENAL?

Reprezentuesi i Kamerunit, Samuel Eto duket se është farë pran kalimit në Arsenal. Sipas mediave në ishull, ish sulmuesi i Chelseat, është afër marrëveshje me klubin nga “Emirates Stadion”. Menaxheri More...

By koshtovalia On Tuesday, December 10th, 2013
0 Comments

Vieria: Arsenali nuk do ta fitoj titullin

Manchester, 10 dhjetor – Patrick Vieira nuk beson se ish-klubi tij Arsenali do të fitojë Premier Ligën këtë sezon sepse ata nuk mund “të fitojnë ndeshjet duke luajtur ashpër”. Francezi, i cili More...

By koshtovalia On Wednesday, June 12th, 2013
0 Comments

Interi nuk heq dorë nga Behrami

Skuadra e Interit nuk e ka ndërmend të dorëzohet derisa ta transferojë mesfushorin kosovar të Napolit, Valon Behrami, shkruan “ilsussidiario.net”. “Trajneri Mazzarri e do me çdo kusht Behramin More...

By koshtovalia On Saturday, June 1st, 2013
0 Comments

Zeneli, i lumtur që u ftua nga Finlanda

Mesfushori kosovar, Erfan Zeneli është ndarë i lumtur që është përfshirë edhe zyrtarisht në listën e publikuar të premten nga trajneri i Finlandës, Mixu Paatelainen. Për mesfushorin e Helsinkit kjo More...

By continuing to use the site, you agree to the use of cookies. more information

The cookie settings on this website are set to "allow cookies" to give you the best browsing experience possible. If you continue to use this website without changing your cookie settings or you click "Accept" below then you are consenting to this.

Close