Flamuri shqiptar edhe në stadiumet e Malajzisë [foto]

Flamurin tonë kombëtar e kemi parë në shkallët e stadiumeve të mëdha anembanë Evropës e më gjerë, por kujt do t’i kishte shkuar mendja se ai do të shfaqej edhe në Malajzinë e largët? E në fakt edhe kjo ka ndodhur, falë futbollistit të Liridon Krasniqi, i cili luan për ekipin Kedah FA në kampionatin malajzian. Lojtari i Përfaqësueses More...

by koshtovalia | Published 4 years ago
By koshtovalia On Sunday, October 11th, 2015
0 Comments

Sonte Armeni vs Shqipëri – bileta e fundit për Euro 2016

Kombëtarja shqiptare në futboll, sonte në udhëtim luan ndeshjen vendimtare për kualifikim në Evropianin “Francë 2016”. Ekipi shqiptar dje pasdite ka prekur tokën armene. Pavarësisht disfatës kundër More...

By koshtovalia On Thursday, October 8th, 2015
0 Comments

Kuqezinjtë zbresin në fushë

Lojtarët e kombëtares shqiptare kanë dalë në fushë para sfidës Shqipëri-Serbi për të nisur nxehjet e fundit para lojës. Ata janë pritur me brohoritje nga kuqezinjtë, që tashmë duket se kanë mbushur More...

By koshtovalia On Thursday, October 8th, 2015
0 Comments

Policia e Kosovës në Elbasan për “Plisat”

Drejtori i Policisë së Shtetit, Haki Çako falënderoi dy grupet e punonjësve të policisë së Kosovës, të cilët kanë ardhur në ndihmë të policisë shqiptare dhe janë planizuar në shërbim në stadium, More...

By koshtovalia On Thursday, October 8th, 2015
0 Comments

Shqiptarët me sy e veshë nga “Elbasan Arena”

Të gjithë janë në pritje të takimit Shqipëri-Serbi, që luhet këtë mbrëmje në stadiumin “Elbasan Arena”. Bëhet fjalë për ndeshjen që mund të ndryshojë historinë e futbollit shqiptar, pasi në More...

By koshtovalia On Wednesday, October 7th, 2015
0 Comments

Pritja e serbëve në Tiranë përmes fotografive

Përfaqësuesja serbe është pritur nga qindra tifozë shqiptarë përgjatë rrugës nga aeroporti i Rinasit deri te hoteli ku është vendosur. Masat e shumta të sigurisë shihen edhe në fotot e publikuara nga More...

By koshtovalia On Wednesday, October 7th, 2015
0 Comments

Vijnë serbët, blindohet Tirana

Për mijëra e mijëra qytetarë, sportdashës, tifozë ose jo, në Tiranë e Elbasan, e mërkura dhe e enjtja do të jenë dy ditë jo të lehta. Në njërën anë do të jenë emocionet e një dueli sportiv të More...

By koshtovalia On Wednesday, October 7th, 2015
0 Comments

Arrestohet për armëmbajtje pa leje, Ballist Morina

Efektivët e Komisariatit numër 1 në Tiranë kanë ndaluar mëngjesin e sotëm 4 persona mes tyre edhe Ismail Morinën, i njohur si Ballist Morina. Sipas burimeve zyrtare të Balkanweb, gjatë kontrollit të ushtruar More...

By koshtovalia On Monday, October 5th, 2015
0 Comments

Nis java vendimtare për Kombëtaren

Trimëruese është forma e futbollistëve të Kombëtares para ndeshjes vendimtare, asaj ndaj Serbisë, që luhet të enjten në Elbasan. Grumbullimi i Kombëtares nisi të dielën, ndërsa të njëjtën ditë More...

By koshtovalia On Sunday, October 4th, 2015
0 Comments

Urdhrat e rrepta të UEFA-s për Shqipërinë

Tifozët që shkaktojnë apo mundohen të shkaktojnë incidente gjatë ndeshjes ndërmjet Shqipërisë e Serbisë do të nxirren menjëherë jashtë stadiumit. Ndeshja e rrezikut të lartë ndërmjet Shqipërisë More...

By continuing to use the site, you agree to the use of cookies. more information

The cookie settings on this website are set to "allow cookies" to give you the best browsing experience possible. If you continue to use this website without changing your cookie settings or you click "Accept" below then you are consenting to this.

Close