Sheremeti, kosovari i Lojërave Paralimpike

Plot 10 mijë e 500 shikues do të përcjellin në arenë përballjen e goalballit në mes të Brazilit dhe Suedisë. Kjo ndeshje luhet të enjten (sot) në ditën e parë të garave të Lojërave Paralimpike “Rio 2016” Ceremonia hapëse e Lojërave Paralimpike është mbajtur të mërkurën, ndërsa të enjten (sot) nisin garat, që zhvillohen More...

by koshtovalia | Published 4 years ago
By koshtovalia On Saturday, November 14th, 2015
0 Comments

Xhaka në radarin e Liverpoolit

Liverpooli është në kërkim të përforcimit të mesfushës gjatë afatit kalimtar të janarit, kurse një nga synimet kryesore është ylli shqiptar Granit Xhaka. Xhaka është duke kaluar në një formë të More...

By koshtovalia On Tuesday, November 10th, 2015
0 Comments

Historik i ndeshjeve Kosovë – Shqipëri

Përfaqësuesja e Kosovës më 13 nëntor do të përballet me kombëtaren e Shqipërisë në stadiumin e Prishtinës dhe nga tre takimet e deritashme përfaqësuesja e Kosovës nuk ka shijuar asnjë fitore. Për More...

By koshtovalia On Saturday, November 7th, 2015
0 Comments

Xherdan Shaqiri shpallet “Lojtari i Ndeshjes”

Anësori i Stoke Cityt, Xherdan Shaqiri, është shpallur “Lojtari i Ndeshjes” mbrëmjen e sotme pas fitores që skuadra e tij shënoi ndaj kampionit aktual në Premier Ligë, Chelseat. “Fitore e madhe sot. More...

By koshtovalia On Friday, November 6th, 2015
0 Comments

Bernard Berisha: Treguam vlerat e vërteta të ekipit

Një nga futbollistët më të mirë në fushë kundër Sportingut, në fitoren e mbrëmshme të Skënderbeut, ishte edhe Bernard Berisha, përkundër që nuk arriti të gjejë rrugën e golit. Skënderbeu mbrëmë More...

By koshtovalia On Thursday, November 5th, 2015
0 Comments

Skënderbeu rikthehet në Evropë

Skënderbeu do të zbresë mbrëmjen e sotme në “Elbasan Arena” për të sfiduar Sportingun e Lisbonës në turnin e katërt të grupit H të Europa Ligë. Kampionët e Shqipërisë në rast rezultati pozitiv More...

By koshtovalia On Thursday, November 5th, 2015
0 Comments

Arbitri shqiptar sulmon lojtarin

Çmenduria në fushat e futbollit zviceran po vazhdon! Pothuajse për çdo ditë po shpërthen nga një skandal në ligat amatore të futbollit. Së fundi, ka pasur edhe përleshje mes arbitrit e lojtarit, shkruan More...

By koshtovalia On Thursday, November 5th, 2015
0 Comments

Tri ekipe angleze të interesuara për Guardiolan

Sipas medieve angleze, tri ekipe të Premier Ligës janë të interesuara që të marrin në radhët e tyre trajnerin spanjoll, Pep Guardiola, transmeton koha.net. Manchester United, Manchester City, dhe Chelsea More...

By koshtovalia On Thursday, November 5th, 2015
0 Comments

Kombëtarja shqiptare bie në renditjen e FIFA-s

Përkundër kualifikimit historik në finalet e Kampionatit Evropian, Kombëtarja e futbollit ka humbur pozicione në renditjen e FIFA-s. Klasifikimi i publikuar sot në ueb-faqen zyrtare të “qeverisë” botërore More...

By koshtovalia On Monday, November 2nd, 2015
0 Comments

Derbi i zjarrtë i Gjilanit i takon Dritës

Një nga derbit lokal më të mëdhenj në Ballkan ndërmjet Gjilanit dhe Dritës, përsëri ka prodhuar një ndeshje spektakle, që u karakterizua me gola, tension e atmosferë fantastike nga tifozët e të dyja More...

By continuing to use the site, you agree to the use of cookies. more information

The cookie settings on this website are set to "allow cookies" to give you the best browsing experience possible. If you continue to use this website without changing your cookie settings or you click "Accept" below then you are consenting to this.

Close