Ymeri: Nehat Thaçi po mbahet si rob lufte nga regjimi fashist, kriminel, çetnik e terrorist

Kryetari i Lëvizjes Vetëvendosje, Visar Ymeri, përmes një postimi në Facebook, ka kritikuar qasjen e shtetit të Kosovës në raport me arrestimin e drejtorit të Policisë së Kosovës për Rajonin e Mitrovicës, Nehat Thaçi nga shteti serb. Ymeri thotë se mund të mos jemi më në luftë me Serbinë, “por Drejtori i Policisë për Rajonin More...

by koshtovalia | Published 4 years ago
By koshtovalia On Thursday, September 22nd, 2016
0 Comments

Kuçi: Ideali i lirisë i bashkoi Fehmi e Xhevë Lladrovcin në përjetësi

Zëvendëskryeministri i Parë i Qeverisë së Kosovës, Hajredin Kuçi bëri sot homazhe tek varret e heronjve të kombit, Fehmi e Xhevë Lladrovci, te Varrezat e Dëshmoreve të Kombit në fshatin Shkabaj. Në More...

By koshtovalia On Wednesday, September 21st, 2016
0 Comments

PSE SERBËT NUK E VOTOJNË DEMARKACIONIN KOSOVË – MALI ZI ?

Shkruan: Ali Mehmeti, Gjenevë Është interesante të dihet pse lista serbe refuzon ta votoj demarkacionin. Këtë nuk e shtron si pyetje askush, as qeveria, as opozita. Madje as vet serbet, deputetë në Kuvendin More...

By koshtovalia On Wednesday, September 14th, 2016
0 Comments

Tërmeti dridhi Shkupin edhe mbrëmë

Shkupi mbrëmë rreth orës 1.32 u drodh nga një tjetër lëkundje e tokës. Nga stacioni sizmologjik telemetrik në Republikën e Maqedonisë bëjnë të ditur se epiqendra e tërmetit me magnitudë lokale të More...

By koshtovalia On Monday, September 12th, 2016
0 Comments

Në Tiranë u bë falja e Bajramit në bulevardin “Dëshmorët e Kombit”

Mijëra besimtarët myslimanë mbajtën ritualin e faljes së Bajramit të Vogël në bulevardin “Dëshmorët e Kombit” në Tiranë. Krerët e besimit mysliman kanë përcjellë urimet për paqe dhe harmoni More...

By koshtovalia On Monday, September 12th, 2016
0 Comments

Kurban Bajramit u fal edhe në veri të Mitrovicës

Shumë shqiptarë dhe të tjerë të besimit islam kanë marrë pjesë në faljen e namazit të Kurban Bajramit, në lagjen e Boshnjakëve në veri të Mitrovicës. Si edhe në Bajramin e kaluar, qytetarët kishin More...

By koshtovalia On Sunday, September 11th, 2016
0 Comments

Meteori shpërthen sipër Qipros

Zyrtarë të Qipros janë pushtuar me njoftime të qytetarëve se qielli është shndritur përnjëherë dhe se pastaj është dëgjuar një shpërthim shurdhues, transmeton Koha.net. Policisë i janë paraqitur More...

By koshtovalia On Friday, September 9th, 2016
0 Comments

Muxhahedinët e fundit vijnë në Shqipëri

Dita e premte shënoi dhe zhvendosjen e grupit të fundit të muxhahedinëve nga “Kampi i Lirisë” në Irak, drejt Shqipërisë. Në njoftimin zyrtar, Këshilli kombëtar i Rezistencës së Iranit nuk përcaktoi More...

By koshtovalia On Thursday, September 8th, 2016
0 Comments

FSK-ja në manovrat “Reagimi i menjëhershëm -16” në Slloveni e Kroaci

Një kontingjent prej 26 pjesëtarësh të Forcës së Sigurisë së Kosovës (FSK), u nis sot për të marrë pjesë në ushtrimin fushor “Reagimi i Menjëhershëm -16”, i cili do të mbahet nga 9 deri më More...

By koshtovalia On Thursday, September 8th, 2016
0 Comments

Luftimi i krimit të organizuar kërkon aleanca të gjera

Prishtinë, 8 shtator – Zëvendësministri i MPB-së, z. Nehat Mustafa, po merr pjesë në Konferencën rajonale “Lufta kundër krimit të organizuar ndërkombëtar” , të organizuar nga Qendra More...

By continuing to use the site, you agree to the use of cookies. more information

The cookie settings on this website are set to "allow cookies" to give you the best browsing experience possible. If you continue to use this website without changing your cookie settings or you click "Accept" below then you are consenting to this.

Close